Kia 2015 Sorento’ nun resmi tanıtımı yapıldı. ‘’Man on the Road’’ isimli video ile modelin hem iç hemde dışını detaylı bir şekilde görebiliyoruz. Yeni Crossoverda sweptback farlar ve daha eğimli bir tavan çizgisi ile beraber diğer önemli noktalar ise plastik gövde kaplamaları, krom trimler ve bagaj kapağına monte edilmiş bir spoiler. İç mekan çok etkileyici değil ama üç kollu direksiyon simidi, krom trim ve ahşap aksamlar mevcut. Görünen o ki opsiyon olarak ısıtıp soğutulabilen koltuklar, JBL ses sistemi ve GPS navigasyon ile birlikte eğlence sistemi bulunuyor. Model ayrıca panaromik sunroof da mevcut.

Sorento iki farklı dizel motor seçeneği ile satışa sunulacak. İlki 2.0 litre 4 silindir 186 Ps güç ve 402 Nm torka sahip bir diğeri ise 2.2 litre 202 Ps ve 441 Nm tork üretiyor.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "2015 Kia Sorento"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
trackback

[…] Daha önceki Kia Sorento haberimizde de belirtildiği gibi yeniden tasarlanan yeni Kia Sorento’nun kaplan burnu olarak hitap edilen ön kısmı, yenilenen ön farları ve krom kaplamalı trimleri ile tasarım anlamında başarılı bir grafik çiziyor. […]

Ardau
Üye

Navigasyonsuz standart ekran 2015 te en kötü retro tasarım ödülüne aday 🙂

serhatsaglar
Üye

ses sistemi ekranı olacak şey değil…

Ardau
Üye

Anlaşılan ön koltuklarda ısıtma soğutma, arka koltuk ve direksiyon ısıtması olacak. Güzel donanımlarda gelsede çoğunu opsiyonel düşünürsek dolu dolu bi sorentonun fiyatı uçuk olabilir. Bekleyip görmek gerek.