2017 MINI Countryman yakalandı

En büyük MINI, daha da büyüyecek...

2

MINI firmasının şu ana kadar ürettiği “en büyük otomobil” olma özelliğine sahip modeli, Countryman’in yeni kasası objektiflere yakalandı. Görüntülere bakılırsa, beklenenden daha büyük bir Countryman ile karşılaşabiliriz.

BMW’nin, UKL platformunu temel alan otomobil, MINI müşterileri için sınır olarak kalmaya devam edecek. Fotoğraflardan bir değerlendirme yapacak olursak, yeni Countryman’in gelecek X1 ile benzer ölçülerde fakat daha alçak yerden yükseklik ile gelebileceği yorumunu yapabiliriz.

Motor gamında ise BMW’nin en son geliştirdiği 1.5 litrelik 3 silindirli ve 2.0 litrelik 4 silindirli motorları 6 ileri manuel veya otomatik şanzımanlar ile birlikte görebiliriz.

En büyük sürprizi ise tasarım konusunda yaşamamız olası. Basit İngiliz tasarımına dönmek istediğini açıklayan firma İngiltere’de özellikle İngilizler’den oluşan bir tasarım ekibi ile tasarım stüdyosu açma planları yapıyor.

Yeni nesil sürücü asistan donanımları, daha verimli motorlar ve yeni teknolojilerin yönetimi, adapte edilmesi gibi konular BMW himayesi altında kalmaya devam edecek.

Yeni Countryman’in tanıtılması için 2016 son çeyrek veya 2017 ilk çeyrek gibi bir tarih planlanıyor. “John Cooper Works” logolu bir model için bir müddet daha beklemek gerekecek.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BurakBezekfocusrs Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak Bezek
Üye

Farları Audi A3 e; Stopları da Grand Cherokee’ ye benzettim 😀

coşkun yılmaz
Üye
coşkun yılmaz

tonbilik bi yapısı var sanki yada ben öyle görüyorum … yne bayan arablığına hitap edicek benim gözümde heralde tork salınımı atmosferikse bayağı düşük olacaktır SC li gelir umarım 1.5 motor