Opel yeni dizel motoru 1.6 litre 136 PS’lik üniteyi ürün gamına yaymaya devam ediyor. Sıradaki model ise geçtiğimiz günlerde testi yayınlanan Mokka. Paris Motor Show’dan önce duyrulan model gelecek yılın başında yollara çıkacak.

136 PS güce ve 320 Nm torka sahip olan motor Mokka’nın 0’dan 100’e 9.9 saniyede çıkmasına olanak tanıyor ve maksimum 191km/h hıza ulaşıyor. 6 ileri manuel şanzımana sahip modelin karma yakıt tüketimi ise 4.1 l/100km ve 100 km’de sadece 109 g/km CO2 salınımına sahip.

Yerini aldığı 1.7 CDTI üniteye göre 6 PS daha güce 20 Nm daha fazla torka sahip olan motor karma tüketimde ise 0.5 l/100km daha az yakıyor. Yeni 1.6 CDTI ünite sayesinde Mokka özellikle Türkiye’de piyasaya çıktığı takdirde vergi avantajı ve yakıt tasarrufu ile elini kayda değer oranda güçlendirecek.

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Mokka beklediği motora kavuştu"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
rdvn
Üye

İyi İyi 10 sene sonra alırım. Sene 2024 şöyle 10 yaşında 200k km de bi mokka güzel olur 😀

ertan
Üye

herkes otomatik şanzımanı tartışıyor.ne gerek var arkadaşlar bu araçların düz vitesi mevcut.avantajları 1-daha ucuz 2-daha zevkli 3-otomatiğe göre çok az arıza ve onarımıda ucuzdur. 4-daha az yakar(genellikle).1.6 dizelin 4×4 versiyonuda olsa benim için çok daha alınası bir araç olur.çünkü erzurumda yaşıyorum.benim yaşadığım yerde istanbul gibi yoğun trafik yok(otomatiğin tek avantajı bu bence) o yüzden otomatik benim için anlamsız.seat kullanıcısı olarak şunu ekleyeyim,opellerin izolasyonu bence daha iyi,çünkü mıcırlı asfaltta vw grubu acayip derecede içine ses alıyor,opeli kötüleyenlere duyurulur.

coşkun yılmaz
Üye

tork konvertör fazla yakıt demek değildir öyle bir yargı olmasın cvt de tork convertör var ama her firmada farklı yakıyor o işine ne kadar iyi imza attığına bağlı yazılımcıların …
şaka bi yana kesinlikle 320 nm tork ile mokkaya baya bi esp lazım 😀 yoksa ben bunu deviririm öküzleme ne zevkli olur yolda iyi görünüyor bu alette 🙂

burakcivic
Üye

ford cvt ile dizeli denedi sonu malum 🙂

Mehmet55
Üye

Harika bir haber umarım fiyatları çok uçurmazlar.

meego
Üye

Umarım otomatiği gelir

burakcivic
Üye

Tork konvertörlü gelirse yakıt yüketimi Hyundai-kia gibi 10l /100 ş.içi olur . artık risk alıp cift kavramaya geçme zamanı geldi. opel ve çift kavrama abovv gelsin arızalar.

salvation
Üye

yeni 8 ileri bmw ler tork konvertörü haberin varmı. eski cvt dizellere sıkıntı yaşandı şaun nıssan qasqai cvt dizel. cift kavrama sorunsuz bir sanzıman değil.