Hyundai yeni i20 için güncel ayrıntıları ve fotoğrafları yayımladı.

Hyundai tarafından yapılan açıklamada iki farklı renge sahip, yumuşak malzeme kullanılan yeni Hyundai i20’nin iç kalite olarak segmentinde bulunan modellerin en iyilerinden biri olacağını belirtti. Güney koreli üretici son derece dayanıklı olduğu belirtilen Termal Plastik Olefin (TPO) adında malzeme kullandığını bildirdi.

Yeni Hyundai i20 ile gelen önemli özellikler arasında otomatik katlanır yan aynalar, ön ve arka park yardımı, üzerinde USB port barındıran 7 inçlik entegre uydu navigasyon sisteminin de standart olarak sunulacağı açıklandı.

Hyundai Motor Avrupa ürün yönetimi ve fiyatlandırma başkanı Christian Loer, müşterilerin iç mekanda potensiyel olarak ön göğüs, kapılar ve direksiyon simidi gibi unsurlara daha fazla dokunduğu için yumuşak ve kaliteli malzemeden üretilmesi gerektiğini söyledi.

Yeni i20’nin Avrupa modeli ilk olarak beş farklı motor seçeneğiyle sunulacak. Benzinli üniteler arasında 1.25 litrelik 74 hp (55 kW) ve 83 hp (62 kW) gücündeki üniteler sadece 5 ileri manuel şanzıman ile sunulacakken, 1.4 litrelik 99 hp (73 kW) gücüne sahip ünite 6 ileri manuel yada 4 ileri otomatik şanzıman ile alınabilecek.
Dizel olarak sunulacak motorlar arasında 1.1 litrelik 74 hp (55 kW) yada 1.4 litrelik 89 hp (66 kW) bulunurken bu motorlar 6 ileri manuel şanzımanla sunulacak.

Kimler Neler Demiş?

10 Yorum "Yeni Hyundai i20 detaylandı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
roboroach
Üye

gerçekten çok iyi olmuş. eğer i 30 da bu kadar iddialı gelirse asıl c segmenti karışır 😀

UYB2101
Üye

Şık ve kaliteli görünüyor (tabi bu full versiyon) fiyatları nasıl olacak bakalım…

Toprak38
Üye

i30 daki güzel görünüm i20 ye de geçmiş. Darısı i10 tasarımına 😀

Tlg
Üye

Güzel gözüküyor ama tabi fiyatda önemli 50 bin den açarlar bence en boş halini

uruk hai
Üye

hee b’ymiş.. iyi