Yarın “Paris Auto Show’da” lansmanı yapılacak olan makyajlı Honda CR-V’nin detayları netleşiyor.

İştahımızı kabartan “Paris Auto Show” başlamasına saatler kala, markalar son kozlarını erken açıklamalarla oynuyor. Bu kervanın bir örneği de Honda cephesinden geldi.

Makyajlanacak versiyonun Amerika pazarı için hazırlanan CR-V’ye benzeyeceği kulislerde konuşuluyordu. Beklenen oldu ve makyaj yiyen Honda CR-V, güncellenmiş sis farlarına, yeni bir ön tampona ve nispeten değiştirilmiş ön ızgaraya kavuşmuş.

En önemli ve Türk tüketiciyi yakından ilgilendiren değişiklik ise kaputun altında gerçekleşti. 2.2 litre I-DTEC dizel ünite yerine 1.6 lt 160 bg ve 350 Nm tork üreten yeni nesil bir dizel motor ürün gamına girmiş bulunmakta. Selefi 2.2 litre dizel üniteye göre %10 daha az CO2 salınımı yaptığı iddia edilen motor, Türkiye’de de CR-V satışlarının hareketleneceğinin habercisi. 6 ileri manuel ya da 9 ileri yeni geliştirilmiş otomatik vites seçeneği ile sunulacak olan CR-V’nin performansı merak uyandırıyor.

Son olarak, hali hazırda kullanılmakta olan 1.6 litre 120 bg motorun da kullanımına devam edileceği elimize ulaşan bilgiler arasında.

 

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum "2015 Honda CR-V"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
BMW
Üye

zf şanzıman olduğunu okuyunca fiyatı ne kadar olur diye düşünmeye başladım , beni ciddi ciddi bu haber heycanlandırdı.

HondAta
Üye

Şanzıman ZF değil , honda’nın kendi üretimi…

HondAta
Üye

Özür dilerim , 8 ileri dct kendi üretimi , 9 ileri Zf şanzımanmış.

salvation
Üye

ön kısım daha agresif eskisine göre hoşuma gitti ama çok para ister honda

onurdincer
Üye

şanzıman zf miş. Evouqe’da kullanılan şanzıman.

aydays
Üye

Anlaşılan 2015’te ortalık 1.6 dizel 160 hp dizellerle dolacak renault, opel şimdi de honda rekabet kızıştı Toyota hala 1.4 90 hp le devam etsin