Petrol fiyatları düşerken benzin ve motorinde yeni indirimler yapıldı.

Kurşunsuz benzine 13 kuruş motorine ise 15 kuruş birden indirim geldi. İndirimler gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Bu indirimlere göre İstanbul Avrupa yakasında kurşunsuz benzinin litre fiyatı 4,57 liradan 4,44 liraya geriledi. Motorin ise 4,07 liradan 3,92 liraya gerileyecek.

 

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/

Kimler Neler Demiş?

17 Yorum "Akaryakıtta büyük indirim"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
nogay
Üye

Her çarşamba testlerle karşınızdayız diyen Fahir Talip yasıyomu 😀

2004_E46_318i
Üye
issiz
Üye
”petrol fiyatlarının dünyadaki seyri nasıl olmuş diye merak edip nette ararken aşağıdaki siteyi buldum ve oradaki verilerin doğru olduğunu kabul ederek bir kaç ülkedeki değişimi yüzde olarak hesaplamaya çalıştım. sizde girip istediğiniz ülkenin seyrini izleyebilirsiniz. http://www.globalpetrol…Turkey/gasoline_prices/ türkiye için minimum of 4.59 Turkish Lira on 24-Nov-2014 and a maximum of 4.98 Turkish Lira on 18-Aug-2014 fark: 39 kuruş indirim, %8 düşmüş almanya için minimum of 3.96 Turkish Lira on 24-Nov-2014 and a maximum of 4.26 Turkish Lira on 18-Aug-2014 fark: 30 kuruş indirim, %7 düşmüş abd için minimum of 1.84 Turkish Lira on 24-Nov-2014 and a maximum of 2.17 Turkish Lira… Read more »
Güvenç
Üye

değindiğiniz nokta aslında çok doğru.
Yapılan indirim petrol varil fiyatının düşmesinden ötürü yapılanlar. Ancak birde vergilendirmeyi düzeltip vergi indirimine gidilse, benzin fiyatını düşürmeseler dahi olacakta malesef vergilendirmeyi düzeltme gibi bir girişim, siyasilerin ekranlarda, meydanlarda, hayat koşullarını şöyle iyileştireceğim, vergilendirmeyi şu şekilde yapacağım gibi asıl hayati önem arz eden şeylerden tamamen uzak, onlar bizler şeklinde konuşmalarıyla malesef hala ancak mazot 4 tl olunca sevinen bizler sadece oluşan durumu seyrediyoruz.

ocl
Üye

yapmadılar demesinler diye yapılmış bir indirim.. vatandaşı aptal yerine koymak bu başka bir şey değil.

jeocem
Üye
Ciddi manada 13 kuruşa sevinirim hale gelmişim nasıl alıştıysak artık, lan depoyu “full” lesem 52 lt den 6,76 lira farkedecek bu ne lan bir sigara parası o da camel, marlbora da alamazsın aq, bir de bir depo benzin alırsan böyle… Bu vergi işinde bir tezat var, hem özel tüketim diyorsun hem de ipini koparanda araba var. Adam saat 12 de mahalle arasında full müzik, abuk subuk patinaj sesleri ile geziyor. Yataktan fırlayıp cama koşuyorum geçmiş oluyor… Polisi arıyorum, şahitlik yapman lazım diyor. Sabah sınavım var karakola mı gelecem bi doğancı için bu nasıl iştir ya… Arabayı almayı zorlaştırın, eski külüstürleri… Read more »