Skoda’nın tamamen yenileyerek mart ayında Türkiye’de satışa sunacağı Yeni Fabia, sınıfına getirdiği yeniliklerin yanı sıra güvenlik konusunda da iddialı olduğunu kanıtladı. EuroNCAP çarpışma testlerinde maksimum puan olan 5 yıldızla ödüllendirilen Yeni Fabia, markanın yeni küçük otomobilinin yüksek güvenlik seviyesinin altını çizmiş oldu.

Mart ayında Türkiye pazarına girecek olan üçüncü nesil Skoda Fabia, EuroNCAP sonuçlarında yetişkin, çocuk, yaya koruma ve güvenlik asistanı sistemlerinde çok başarılı puanlar elde etti.

Yeni Skoda Fabia tüm bu dört alanda elde ettiği maksimum beş yıldızda, bir kez daha dikkatleri üzerine topladı. Sürücü ve yolcu kabininde elde edilen yüksek puanların yanı sıra, 18 aylık çocuk yolcu ve 3 yaşındaki çocuk yolcu güvenliği konusunda da Fabia başarılı iş çıkardı. Bağımsız uzmanlar tarafından yapılan bu çarpışma testleri, yeni Skoda Fabia’nın sınıfının en güvenli araçlarından biri olduğunu gösterdi.

SINIFINDA EN YENİLİKÇİ VE ÖDÜLLÜ GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ
Üçüncü nesil Skoda Fabia aynı zamanda üst segment otomobillere ait yenilikçi güvenlik teknolojilerini de küçük sınıfa taşıyor. Bu sayede Euro NCAP çarpışma testlerinde 5 yıldızı hak eden Fabia, sunduğu güvenlik teknolojileriyle sınıfına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Fabia’nın güvenlik teknolojileri, yüksek puanın yanı sıra Euro NCAP tarafından da ödüllendirildi. Elektronik Stabilite Kontrolü‘nün (ESC) bir parçası olarak Çoklu-Çarpışma Önleyici Fren Sistemi, standart olarak Fabia’da yer alıyor. Euro NCAP yenilikçi güvenlik teknolojileri alanında verdiği Gelişmiş Güvenlik Önlemleri Ödülü‘nü 2013 yılında Skoda’nın Çoklu Çarpışma Sistemi’ne vererek markanın bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu resmen göstermiş oldu. Sistem bir kazanın ardından aracın başka bir yere çarpmasını önlemek için otomatik olarak fren yapıyor. Aynı zamanda Skoda Fabia’da Sürücü Aktivite Asistanı yorgunluğu ölçerken, hız limitörü, yokuş kalkış desteği ve elektronik lastik basınç monitörü gibi diğer önemli güvenlik sistemleri de yer alıyor.

Yeni Skoda Fabia bir kaza anında mümkün olan en iyi korumayı sağlayacak güvenlik paketleriyle donatıldı. Ön, yan ve baş hava yastıklarıyla birlikte altı hava yastığıyla satın alınabilecek Fabia, ayrıca yüksek gövde rijitliğine ve özellikle optimize edilmiş gövde katlanma noktalarına sahip.

Euro NCAP çarpışma testlerinde elde ettiği beş yıldızla küçük otomobillerdeki güvenlik standartlarını yukarıya çeken Fabia, aynı zamanda sunduğu teknolojik, çevreci özellikleriyle de adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Fabia 5 yıldızı kaptı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
osman.uygun
Üye

EuroNCAP testine 4 tarafıma balon bağlayıp girsem 2 yıldız alırım var. IIHS ‘de görmek lazım otomobilleri.