Ford Fiesta ST, Ekim 2014 Almanya/Cologne’de gerçekleştirilen Yakıt Verimliliği Maratonunda 494 km’lik kamu yolunda gerçekleştirilen test sürüşünde, yakıt verimliliğinde sağladığı %39 oranındaki iyileşme ile Yakıt Verimliliği Maratonu Ödülünü kazandı.

yeni_ford_fiesta_st_yakit_tuketimi_1

Birçok kişi tarafından tercih edilen Fiesta ST, bu inanılmaz başarısı ile bir kez daha üstün performansa ve yakıt verimliliği açısından takdir edilir bir yeteneğe sahip olduğunu kanıtladı.

Ford Fiesta ST baş mühendisi Juergen Gagstatter, yüksek verimli EcoBoost teknolojileri ile her sürücünün kendi sürüş sitilini adapte ederek bireysel yakıt tüketiminde de önemli bir fark yaratabileceğinin altını çiziyor.

Ford’un en hızlı seri üretimi Fiesta ST, 6.9 saniyede 0-100 km / s ulaşarak, maksimum 220 ​​km / saat hıza sahip olabiliyor. 1.6-litre EcoBoost motor turbo şarjlı, yüksek basınçlı direkt yakıt enjeksiyonu ve çift bağımsız değişken subap zamanlaması teknolojilerine sahip.

yeni_ford_fiesta_st_yakit_tuketimi_2

Yarış sürücüleri Harrison Scott ve Louise Richardson ile Yakıt Verimliliği Maratonu Ödülünü alan Ford Fiesta, 2013 ve 2012 yılında Fiesta ECOnetic ile MPG marathon ödülü ile de onurlandırılmıştı.

Ford Türkiye Blog

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Ford Fiesta ST ödüle doymuyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bhalimpolat
Üye

Ford fiesta Türkiyenin çekmiş olduğu yeni fiesta 1.0 ecoboosty videosunu izleyebilirsiniz arkadaşlar And reis ancak wolkswagen çekip dursun 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=S1AhufEtk80

thejustice
Üye

Ford neden bu arabayı Türkiye’ye getirmiyor diyorsanız, tüm dünyada 75 dolara kadar inen petrol varil fiyatına rağmen Türkiye’deki benzin fiyatlarını gösterebilirim. Araba ekonomik olmamalı! Yoksa benzinden kim para kazanacak?

Kubilay EVİS
Editor

Ford sahibiyim ve markanın hastasıyım ancak Türkiye’de piyasasında bulunan araçları filoculuktan öteye geçemez. Oysa ki bu aracın Türkiye’de olması, marka imajını çok ileriye taşıyacaktır.

Güvenç
Üye

Fordu anlayabilecek kesim gerçekten sınırlı. Mevcut piyasa kadranı kaç gösteriyordan, çok güzel hızlanıyordan öteye geçenediğinden, fordu anlayabilecek kişiler gerçekten sınırlı.
68bg 2007 espsiz, abssiz fiesta ile doğru yolu bulduğunuz taktirde arkanızdan koparabileceğiniz araç sayısı oldukça fazla.
bunun en güzel örneklerini istanbulparkta ki pist günlerinde yapılan pist derecelerinde görebiliyoruz.

I m Legend
Üye

Türkiye ye keşke gelse ama nerdeee…

Renard
Üye

motor hacminden dolayi en az 75000 tl olur =(

Inque
Üye

Motor 1596cc, 1600 üzeri değil.