Android artık sadece akıllı telefonların işletim sistemi değil. Honda gibi otomobil üreticileri de araçlarının yazılımlarını Android tabanlı olarak üretiyor ve bir bakıma insanların güvenliğini de Android’e emanet ediyor.

Google’ın otomobiller için özel olarak yayınladığı Android Auto platformu ile akıllı telefon ve tabletlerimizdeki pek çok uygulama doğrudan otomobillerdeki Android’e port edildi. Honda ise otomobillere özel daha fazla uygulama geliştirilsin istiyor.

Silikon Vadisi içerisindeki yeni Honda tesis hem fiziksel olarak geliştiricilere bir ortam sağlıyor hem de dijital ortamda yine onlara uzaktan erişim ile destek vermeyi amaçlıyor. 2014 Los Angeles Otomobil Fuarı başlangıcından hemen önce yapılan bu açıklama da fuarda Honda’nın Androidli bol model göstereceğini de müjdeliyor bir anlamda.

https://developer.hondasvl.com/ adresinden ulaşılabilen yeni portal geliştiricilere doğrudan Honda mühendisleri ve geliştirme ekibiyle iletişim imkanı sunuyor. Otomobilden hiç anlamayan geliştiriciler bile portaldaki uzmanların desteği ile uygulama fikirlerini otomobillere uygulama şansı yakalıyor.

2015 yılı içerisinde Honda birden fazla Android taşıyan modeli piyasaya sürmeyi planlıyor.

Kaynak: scroll.com.tr

 

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Honda, Android uygulaması istiyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Sahipkran
Üye

hondayı seviyorum ya harbi adamlar yapıyor bu işi

doguayaz
Üye

Menü 3 güne açılır artık.