Hyundai yeni i30 ile neler başarabileceğini göstermiş ve otopark.com’un Auris karşılaştırmasında da 3’e karşı 1 oy ile galip gelmişti. Fakat i30 bu aralar üretim kalitesi ile ilgili sorunlar yaşıyormuş gibi duruyor.

İsveçli bağımsız dergi Teknikens Värld tarafından yapılan geyik testtin de hidrolik direksiyon sistemi bir anda çalışmayı durduruyor ve sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesine sebep oluyor. Teknikens Värld test pilotu ise olayı şu şekilde özetliyor: “ Videoda gördüğünüz gibi i30 test alanının ortasında kadar gayet normal bir şekilde ilerliyor daha sonra bir anda gösterge panelinde kırmızı bir uyarı lambası yanıyor ve hidrolik direksiyon sistemi çalışmayı durduruyor. Direksiyonun çalışmadığını anlamanız için göstergede bir ışık yanması gerekli değil”.

Test ortamı yerine gerçek hayatta sürücün başına gelse büyük olasılık ile kaza ile sonuçlanacak sorunun şimdilik İsveç’teki modeller ile sınırlı olduğu, Aralık 2013’ten Haziran 2014’e kadar satılan 2.370 modeli etkilediği ve bu modellerin geri çağrıldığı gelen bilgiler arasında.

http://www.youtube.com/watch?v=ZrPxXLj_7sI&w=560&h=315

PAYLAŞ
Önceki içerikCaterham F1 iflas etti
Sonraki içerikHızlı ve Öfkeli 7’den ilk tanıtım filmi
Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

Kimler Neler Demiş?

15 Yorum "i30 geyikleri bile korkuttu"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
salvation
Üye

beğenemeyen gitsin tampon plastığından yapılmıs iç aksamları ile toyota alsın. genel olarak japoncuyum ama son cıkan japon arablarını beğenmıyorum. i30a bınınce kusur bulamıyorum nerdeyse kore yapmıs ne diyelim.

CuneytKose
Üye

Zaman Aurisin değerini gösteriyor dört senedir kullanıyorum hiç puroplem çıkarmadı onunla dünya turuna çıksam beni üzmeyeceği hissi veriyor. Muhibbin yanındayım.☺️

anlakgk
Üye

varsa yoksa auris 🙂

coşkun yılmaz
Üye

@and @sinan @muhip sizin elinizde böyle bişey olsaydı çok üzülürdük size denk gelmemiş hatalılardan

wpDiscuz