Mercedes-AMG GT3 : “Pistte görüşelim”

Mercedes, AMG GT3 modeli ile pistlere inmeye hazırlanıyor.

1
787

Mercedes, süperspor kategorisindeki AMG GT modelini pistlere taşımaya hazırlanıyor. AMG GT3 isminin verileceği model 2016 yılında piyasaya çıkacak ve SLS AMG GT3 modelinin yerini alacak. AMG GT3 için çalışmalara gelecek yıl başlayacak olan Mercedes’te dışarıya bilgi sızmaması için çok sıkı bir güvenlik duvarı oluşturulmuş durumda.

Mercedes, AMG GT3’ü tasarlarken; 2014 yılı boyunca yarıştığı 34 müsabakadan da puan alıp, 6 şampiyona ve 2 dayanıklılık yarışı birinciliği kazanan; pistlerde boy göstermeye başladığından beri 101 kez podyuma çıkıp 52 kez sınıf birinciliği elde eden SLS AMG GT3’ün izinden gitmeyi planlıyor.

Mercedes’in AMG GT3’ü piyasaya sürdükten sonra SLS AMG GT3’e olan desteğinin devam edip etmeyeceği tartışmaları yaşandığı sırada şirket tarafından yapılan: ” Martı Kanat ile yarışan tüm takımlar uzun vadeli planlarında endişeye kapılmasın, AMG Customer Sports tarafından kendilerine yedek parça ve servis desteğimiz her zaman ki gibi gelecekte de devam edecek.” açıklaması tartışmalara son noktayı koydu.

PAYLAŞ
Önceki İçerik500 beygirlik Shelby GT350
Sonraki İçerikKişiye özel RS4 Avant
Burak Yavuz
1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Mercedes-AMG GT3 : “Pistte görüşelim”"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Big Pun
Üye

M6 : Tamam görüşelim afdafsdafsdafdasf

wpDiscuz