Audi’nin Ducati’yi almasının ardından Alman Premium üçlüsünden motosiklet dünyasına giriş yapmayan sadece Mercedes kalmıştı. Mercedes-AMG de İtalyan motosiklet üreticisi MV Agusta’nın %25’lik hissesini alarak motosiklet dünyasına adım attı.

Anlaşmanın 30 milyon Euro değerinde olduğu ve uzun dönemli market ve pazarlama çalışmalarını içerdiği belirtildi. Anlaşma nihai sonuca gelecek ay Mercedes-AMG ve MV Agusta’nın üst düzey yöneticilerini bir araya getirecek bir toplantı ile ulaşacağı basına verilen bilgiler arasında. Mercedes-AMG yönetim başkanı Tobias Moers ortaklığı şu şekilde değerlendirdi: “MV Agusta ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık ile sonunda kendimize mükemmel bir partner bulduk. Bu ortaklık sayesinde farklı bir yüksek performans tutkunları dünyasına giriş yaptık”. MV Agusta Motor S.p.A başkanı ve CEO’su Giovanni Castiglioni ise “Merdeces-AMG gelecekte MV Agusta’nın dünya çapında büyümesinde önemli bir etken olacaktır. MV Agusta’nın eşsizliği Mercedes-AMG’nin liderliği ile yüksek performans sınıfında daha da genişleyecek” sözleri ile anlaşmanın kendileri için önemini dile getirdi.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Mercedes-AMG iki tekerlekli dünyasına adım attı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak Bezek
Üye

GTR 650R ‘ı anımsatmış bu motor. Benim görüşüm asla ve asla BMW GSXR’dan daha iyi olamayacak ama üst segmentler arasında yer alacak. Acaba ilk motoru kaç CC olacak merak ettim.