Las Vegas’taki tüketici elektroniği fuarı öncesinde Mercedes’in otonom konsepti denemeler sırasında yakalandı.

Mercedes otomobili gizleme işini oldukça abartmış fakat bir kaç genel detay yine de seçilebiliyor. Aerodinamik üzerine bir çalışma yapılmış ve aracın yüksekliği düşürülmüş. Çamurluklar normal bir araca kıyasla bir hayli büyük ve özgün bir stop grubu var. Lastikler ise iç hacmi büyütmek için dışarı ve köşeye konumlandırılmış.

Kabinle ilgili bir görsel olmasa da beklentiler koltukların rahatlık sağlamak amaçlı olması yönünde. Koltuklar aynı zamanda kendi ekseni etrafında dönerek arka koltukta oturan yolcularla yüz yüze olma şansını da sunuyor. Orta konsol arkaya doğru devam edecek ve bagaj kısmında sonlanacak. Bu konsolun üzerinde bir sehpa tarzı düz zemin ve tüm kontrollere ulaşım sağlayan bir gösterge ekranı bulunacak. Malzeme kalitesi üst seviyelerde tutulacak. İçeride ahşap bir taban ve yüksek kalite deri döşeme kullanılacak.

Mercedes teknik özellikler hakkında hiç bir açıklama yapmadı fakat tahminler otomobilin elektrik gücüyle çalışacağı yönünde. Bütün bu izlenimler Merdeces’in odak noktasının verimlilik olduğuna işaret ediyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Mercedes’in otonom konsepti"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hakikionur
Üye

haha üstü biraz kapalı olsa da görüntülendi iyimiş 😀