Katolik Hıristiyanların ruhani lideri Papa Franciscus, 28-30 Kasım tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor. Papa’nın ziyaretinde ilk adres Ankara Anıtkabir’e gidecek olan Papa, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın da ilk konuğu olacak.

İkinci gününde ise İstanbul’a geçecek olan Papa, 7 bin polis tarafından korunacak. Ayasofya’yı ve Sultanahmet’i gezecek Papa için 800 sivil polis görev yapacak.

Papa Franciscus, 5 yıldızlı otel yerine Vatikan Temsilciliği’nin Şişli’de bulunan ikametinde konaklayacak. Papa, halkı selamlamak için üstü açık aracı Papamobil’i Türkiye’ye getirmeyecek.

Ziyaret sürecinde kullanacağı otomobilin zırhlı değil Fiat Albea olmasını isteyen Papa’nın bu isteği güvenlik gerekçesiyle kabul edilmedi. Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre Devlet Bakanı statüsünde kabul edilen Papa’ya zırhlı olmayan ancak lüks bir otomobil tahsis edilecek.

Radikal

 

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Papa, makam aracı olarak Fiat Albea istedi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
aydingokce
Üye

İlgili haberde, dikkat ederseniz, Papa’nın İstanbul’a kendisine tahsis edilen özel uçakla geldiğini yazıyor. Madem bu kadar mütevazıymış, neden Pegasus havayollarının tarifeli uçuşlarından biriyle gelmemiş? Geçiniz efendim geçiniz, reklam kokan hareketler bunlar.

Inque
Üye

Albea İtalya’da hic satılmadı. Papa nereden bu aracı istedi anlayamadım.

FastBack
Üye
FastBack
Üye

Bugün Symbolle gezdi İstanbulu çok şaşırdım gerçekten.

TheMachinist
Üye

neden albea ? 🙂 neden accent falan değil de albea ? bence yakıta parası yok papanın 😀

burakpul
Üye

Yok bizdeki benzine parasi yetmemis tuplu istemis 🙂