Renault içindeki kaynaklara göre firmanın motorsporlarındaki deneyimini kullanarak ürettiği RS modelleri, gelecekte hibrit olarak satışa sunulabilir.

Şirket içindeki kaynaklar, Formula E’deki tüm araçların altyapısının Renaultsport’dan alındığı ve burada elde edilen deneyimin aynı Formula 1’deki deneyimin RS modellerine yansıması gibi; “RS Hybrid” modelinin oluşturulması için de kullanılabileceğini belirtiyorlar. Hibrit modelin tam olarak ne zaman tanıtılacağı konusunda bir açıklama yapılmazken, sektörel ihtiyaçlara göre bir kaç yıl sonra ortaya çıkması muhtemel gibi görünüyor.

Ne kadar bekleyeceğimiz bilinmez ancak Renaultsport ile yapılacak olan iş birliği hakkında geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Renault EV Üretim Müdürü Ben Fletcher; “Hem bizim hem de müşterilemiz için gerçekten çok ilginç bir proje olacak.” derken, bu projenin kendi hayali olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Renault: “Hibrit RS’lere hazır olun”"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Inque
Üye

Artık az yakan ve ucuz hibrid araçları almak istiyoruz. Normal Clio, Megane da artık Hibrid olsun. Yakıta daha az para ödeyelim.

burakcivic
Üye

piller sıkıntı,agırlık ve servis bakımından. civic hybridlerde zamanında tutunamadı

SinanSRKY
Ziyaretçi

Ne anlamı kaldı ki o zaman