Uzun zamandır aklımızda olan, sizin de sık sık talep ettiğiniz bir sayfaya kavuştuk: Artık tüm testlerimizi tek yerden inceleyebilecek ve sıralayabileceksiniz.

Bu sayfanın butonunu testler kategorisine koymak istedik ancak bunun için WordPress’in şablonundaki kodları kurcalamak gerekiyor. O nedenle şimdilik en yukarıdaki ve en alttaki menüye, gene “Testler” adıyla ekledik.

Dilediğiniz zaman buraya tıklayarak -an itibarıyla- 87 otomobili marka, model, sene, test tarihi ve elbette puanına göre sıralandırabilirsiniz.

Bu vesileyle bir özeleştiri yapmak gerekiyor. Forum videosunda dergilerin her otomobile verdiği tekdüze puanları eleştirmiştim. Zaman içinde, daha evvel test ettiğimiz modellerin puanlarını kıstas alarak verdiğimiz yıldızlar, sonunda bizi de 10 üzerinden 8 civarı bir skalaya sıkıştırdı. Bu, sizi olduğu kadar beni de rahatsız etti.

Tüm testleri yeniden gözden geçirdik ve çoğunu 1 puan indirdik. Yükselen olmadı ancak bazıları sabit kaldı. Bununla beraber, etraflıca test etme imkanı bulamadığımız ve hakkaniyetle değerlendiremediğimiz otomobillerin puanlarını sildik.

Bu sayfayı hazırlarken verdiği emekten ötürü Ömer Faruk Onat‘a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Yorumlarınızı okuyorum. Evet, son zamanlarda yayınlanan testlerde öncesine göre birtakım değişiklikler var.

İlki, artık eksileri videonun başında değil sonunda söylüyoruz; en azından çabamız bu yönde. Eğer daha fazla test izlemek istiyorsak buna alışmamız gerekecek (Sinan halen alışamadı).

İkincisi, hiç bu kadar uzun süre, arka arkaya iyi araba gelmemişti.

Ne mutlu hem bize, hem size.

Sevgiler,

And

PAYLAŞ
Önceki içerikİnsan dışkısını enerjiye çeviriyor
Sonraki içerikBianchi ve Schumacher’in durumları iyiye gidiyor
And

1984’te doğdum, 1998’de direksiyona oturdum ve 2008’den bu yana onları test ediyorum. Saint Benoît ve Boğaziçi Üniversitesi inşaat mühendisliğinden mezun olup auto motor & sport’ta sigortasız çalışmayı seçtim. O sıralar Modifiyem.com’a içerik sağladım, ardından e-motoring’in test editörlüğünü yaptım. Prokart’ta yarıştım, Nürburgring ve Monza gibi pistlere (ve pistlerden) çıktım. Kullandığım tüm otomobillerden ayrı keyif aldım ve arkadaşlarımla beraber amacımız, aynı keyfi şimdi size yaşatmak.

Kimler Neler Demiş?

104 Yorum "Testler sıralı tam liste!"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
honour
Üye

Şu muhip arkadaşı adam edip yanınıza aldınız ya diyecek bir şey yok.adamın olduğu testleri anında kapıyorum ve eminim yalnız değilimdir.

kerem61
Üye

işine gelmeyen izlemesin bukadar basıt. ne buyuttunuz bee

leventse
Üye
Ben Muhip’e katılıyorum açıkçası, sınıf ayrımını yapamayıp sadece puana göre eleştirenler sadece eleştirmek için eleştirmiş oluyorlar şu durumda. Ayrıca bahsi geçen özelden yazanlar, kardeşine yazanlar, küfür edenler küfür ederken sıkıntı yok, Muhip burada “salak” sıfatını kullanınca kötü oluyor. Yapmayın, etmeyin, kendinize güldürüyorsunuz sadece şu durumda. Şimdiden söyleyeyim şunu da “savunuyor”, “arkadaşı falan heralde” durumu olmasın, Muhip ile bırakın canlı muhabbeti, forum veya otopark.com üzerinde bile muhabbetimiz olmadı bugüne kadar, bu da bu siteye yazdığım 2-3 mesajdan birisidir. Bir de şu var, 2002’den beri forum ortamında olan bir insanım. 2004’ten beri aktif olarak yazarım. Kendi markamıza ait sitemizde de adminim ayrıca.… Read more »
ycan
Üye

Şimdi burada “firmalar memnun olmuyor öyle” vs gibi yorumları kötüleyen -daha yorumu yorumlama kapasitesine sahip olmayan- 3-5 bebeye saldıracağım sevgili otopark o yüzden kusura bakmayın.

Big Pun
Üye

Lan yazmicaktım ama içimde kalacak. Yahu Muhip Tuna Meti senin Objektifliğin yanına yaklaşamadığın 5-6 tane test çok rahat buluruz. Polo,i30,BMW’ler… Neyse.

wpDiscuz