Uzun zamandır aklımızda olan, sizin de sık sık talep ettiğiniz bir sayfaya kavuştuk: Artık tüm testlerimizi tek yerden inceleyebilecek ve sıralayabileceksiniz.

Bu sayfanın butonunu testler kategorisine koymak istedik ancak bunun için WordPress’in şablonundaki kodları kurcalamak gerekiyor. O nedenle şimdilik en yukarıdaki ve en alttaki menüye, gene “Testler” adıyla ekledik.

Dilediğiniz zaman buraya tıklayarak -an itibarıyla- 87 otomobili marka, model, sene, test tarihi ve elbette puanına göre sıralandırabilirsiniz.

Bu vesileyle bir özeleştiri yapmak gerekiyor. Forum videosunda dergilerin her otomobile verdiği tekdüze puanları eleştirmiştim. Zaman içinde, daha evvel test ettiğimiz modellerin puanlarını kıstas alarak verdiğimiz yıldızlar, sonunda bizi de 10 üzerinden 8 civarı bir skalaya sıkıştırdı. Bu, sizi olduğu kadar beni de rahatsız etti.

Tüm testleri yeniden gözden geçirdik ve çoğunu 1 puan indirdik. Yükselen olmadı ancak bazıları sabit kaldı. Bununla beraber, etraflıca test etme imkanı bulamadığımız ve hakkaniyetle değerlendiremediğimiz otomobillerin puanlarını sildik.

Bu sayfayı hazırlarken verdiği emekten ötürü Ömer Faruk Onat‘a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Yorumlarınızı okuyorum. Evet, son zamanlarda yayınlanan testlerde öncesine göre birtakım değişiklikler var.

İlki, artık eksileri videonun başında değil sonunda söylüyoruz; en azından çabamız bu yönde. Eğer daha fazla test izlemek istiyorsak buna alışmamız gerekecek (Sinan halen alışamadı).

İkincisi, hiç bu kadar uzun süre, arka arkaya iyi araba gelmemişti.

Ne mutlu hem bize, hem size.

Sevgiler,

And

104
Kimler Neler Demiş?

avatar
58
46
0
 
57
honourkerem61SahipkranleventseUMI7URKMEN
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
honour
Üye
honour

Şu muhip arkadaşı adam edip yanınıza aldınız ya diyecek bir şey yok.adamın olduğu testleri anında kapıyorum ve eminim yalnız değilimdir.

kerem61
Üye
kerem61

işine gelmeyen izlemesin bukadar basıt. ne buyuttunuz bee

leventse
Üye
leventse

Ben Muhip’e katılıyorum açıkçası, sınıf ayrımını yapamayıp sadece puana göre eleştirenler sadece eleştirmek için eleştirmiş oluyorlar şu durumda. Ayrıca bahsi geçen özelden yazanlar, kardeşine yazanlar, küfür edenler küfür ederken sıkıntı yok, Muhip burada “salak” sıfatını kullanınca kötü oluyor. Yapmayın, etmeyin, kendinize güldürüyorsunuz sadece şu durumda. Şimdiden söyleyeyim şunu da “savunuyor”, “arkadaşı falan heralde” durumu olmasın, Muhip ile bırakın canlı muhabbeti, forum veya otopark.com üzerinde bile muhabbetimiz olmadı bugüne kadar, bu da bu siteye yazdığım 2-3 mesajdan birisidir. Bir de şu var, 2002’den beri forum ortamında olan bir insanım. 2004’ten beri aktif olarak yazarım. Kendi markamıza ait sitemizde de adminim ayrıca.… Read more »

ycan
Üye
ycan

Şimdi burada “firmalar memnun olmuyor öyle” vs gibi yorumları kötüleyen -daha yorumu yorumlama kapasitesine sahip olmayan- 3-5 bebeye saldıracağım sevgili otopark o yüzden kusura bakmayın.

Big Pun
Üye
Big Pun

Lan yazmicaktım ama içimde kalacak. Yahu Muhip Tuna Meti senin Objektifliğin yanına yaklaşamadığın 5-6 tane test çok rahat buluruz. Polo,i30,BMW’ler… Neyse.