VW grup, sahip olduğu markaların birçoğunda kullandığı MQB platformunun daha ucuz bir türevini üretmek için çalışmalara başlamış.

2013 yılının başlarında çıkan haberlere göre VW daha ucuz arabalar üretmek için karar almıştı. Detayları daha da kesinleşen bu düşük maliyetli araç hepimizin aşina olduğu MQB platformu üzerine inşa edilecek. Bu araçla beraber başlayan ucuz türev MQB atılımının sürdürülmesi ve ilerde yeni bir isimle VW grubun bir alt markası haline gelerek bu şekilde yeni araçlar üretmeye devam etmesine de sıcak gözle bakılıyor.

Düşük maliyetli MQB sayesinde VW kaçırdığı büyük bir pazarda elini güçlendirmek istiyor. Maliyetleri kısmak için ise tabi ki bir kesinti olacak. Gövdede kullanılan yüksek dirençli çelikler ve alüminyumlar azaltılacak. Daha basit ve ucuz bir süspansiyon sistemi, daha basit bir iç mekan kullanılacak. Son olarak da üretim yerlerinde bir değişiklik olabilir.

 

 

Kimler Neler Demiş?

12 Yorum "VW, MQB tabanlı ucuz bir otomobil üretecek"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
baris.k
Üye

tekrar hoşgeldin santana :))

Burak Bezek
Üye

Toledo, Rapid, C-Elyssee, Symbol, 305 gibi bir şey olur. Enlemesine kısa ve yüksek olunca çok çirkin duruyor be.

rdvn
Üye

Aha işte ülkemin arabası 1.6 tdi 90 hp ile yaz 45 50 peynir ekmek gibi satar

delii_1907
Üye

3 gün önce yolkenarında ankarada gördüm bu araçtan.vw logosunu görünce bu ne la demiştim 😀 meger santanaymış.dönüp bakamamıştım burdan öğrenmek kısmet oldu 🙂

nonserviam
Üye

Bu araç iyi satar. Neden mi? 1) sedan olması. Bizim türk insanı bayılır sedan arabaya 2) volkswagen olması. Bizim türk insanı bayılır volkswagen e 3) polo ile aynı fiyat bandında olacak olması. Bir nevi ucuz olcak olması.

Volkswagen cidden çok akıllı bir marka… “Neyi, nasıl satarım” olayını iyi biliyor.