Nissan, iki aracın yan yana drift yaptığı ve araçların sanki bir bütünmüş gibi göründüğü “twin vehicle drifting” kategorisinde en uzun mesafe drifte imza atarak, Guinness rekorlar kitabına girmeyi başardı.

Dubai’de gerçekleşen gösteride iki adet Nissan 370Z hiç durmadan, aynı sürede 28,52 km yol katedip bu daldaki rekorun sahibi oldu.

Nissan’ın Orta Doğu Sorumlusu Samir Cherfan yapmış olduğu konuşmada, araçlarının ne kadar güçlü ve dayanıklı olduğunu yeni bir rekora daha imza atarak ispatladıklarını dile getirirken, Nissan Z’nin drift için biçilmiş kaftan olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Drift rekortmeni Nissan"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
marseille
Üye

Şu driftten ne zevk alıyorsunuz anlamıyorum gerçekten çok manasız geliyor bana..

fsert54
Üye

Buda bir nevi motor sporu aslında seveni var sevmeyeni var.Mesela F1’i pistten izleyene kadar bana da manasız geliyordu ama gel gör ki önünde geçen aracı sadece ses olarak gördükten sonra işler değişti 🙂 Gerçi burda daha çok şeye benzemiş çocukken aracı kaydırabilmek için ıslak top sahasına girerdik 🙂 onu hatırlattı bana 🙂

marseille
Üye

yani işte araçlar tamam çok güçlü ama vızır vızır kayan tekerlekler vs benim tarzım değil işte seveni hastası var o ayrı saygı duyarım.

mecagil
Üye

Etkinliğin adı 370Z drift experience fakat ilk denemede araçların biri 350Z ikinci denemede ise ikiside 350Z.

gokhan41
Üye

bizimkiler(corvette&şahin) daha iyisini yapacaklardı ama kaza oldu

http://www.youtube.com/watch?v=_5uLUENO7zc