Suzuki, yenilenen şehir içi modeli Alto’yu tanıttı. Daha eğlenceli bir tasarıma geçiş yapan Alto, artık yeni bir platformda üretiliyor. Bu sayede 60 kg ağırlık tasarrufu sağlanmış. Kutu haline gelmiş bu haliyle arkasında bagaj diye nitelendirilecek kadar yer olmasa da içeride 4 kişi barındırabiliyor.

İç genişliği yanında dikkat çeken diğer bir öğe ise yeni motoru. 660 cc hacmine sahip 3 silindirli motorun tüketim konusunda şaşırtıcı bir değeri var. 2.7L yakıt ile 100 km yol alan Alto, birçok hibrit otomobille yarışıyor. 5 ileri manuelin yanı sıra robotize otomatik şanzıman ile alınabilmesi de önemli bir detay.

Kendi sınıfındaki rakiplerine kıyasla donanımları da oldukça tatmin edici. Start – Stop düğmesi, anahtarsız giriş, ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli aynalar, AUX girişli ses sistemi, bardaklıklar, klima ve elektrikli 4 cam gibi özellikler onu bir üst sınıf otomobillere yaklaştırıyor.

2 ya da 4 tekerden çekiş versiyonları olan Alto, ilerde turbo şarjlı bir motor ile karşımıza spor versiyonuyla çıkabilir.

 

 

Kimler Neler Demiş?

15 Yorum "En minik Suzuki"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mrtky
Üye

yakmasın diye ilerde kartondan araba yapcaklar

Renard
Üye

pisileti tercih ederim

aydingokce
Üye

4 tekerlekten çekiş sistemini bunun neresine sığdırmışlar asıl onu merak ettim.

g737
Üye

Bence guzel gorunuyor ben sevdim

yzronr
Üye

Nedense aklıma yamaha r1 motoru takılan 126 bis ler geldi 😀 buna neler yapılabilir acaba.