En minik Suzuki

Yenilenen Alto, standartların üzerine çıkmış.

15
699

Suzuki, yenilenen şehir içi modeli Alto’yu tanıttı. Daha eğlenceli bir tasarıma geçiş yapan Alto, artık yeni bir platformda üretiliyor. Bu sayede 60 kg ağırlık tasarrufu sağlanmış. Kutu haline gelmiş bu haliyle arkasında bagaj diye nitelendirilecek kadar yer olmasa da içeride 4 kişi barındırabiliyor.

İç genişliği yanında dikkat çeken diğer bir öğe ise yeni motoru. 660 cc hacmine sahip 3 silindirli motorun tüketim konusunda şaşırtıcı bir değeri var. 2.7L yakıt ile 100 km yol alan Alto, birçok hibrit otomobille yarışıyor. 5 ileri manuelin yanı sıra robotize otomatik şanzıman ile alınabilmesi de önemli bir detay.

Kendi sınıfındaki rakiplerine kıyasla donanımları da oldukça tatmin edici. Start – Stop düğmesi, anahtarsız giriş, ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli aynalar, AUX girişli ses sistemi, bardaklıklar, klima ve elektrikli 4 cam gibi özellikler onu bir üst sınıf otomobillere yaklaştırıyor.

2 ya da 4 tekerden çekiş versiyonları olan Alto, ilerde turbo şarjlı bir motor ile karşımıza spor versiyonuyla çıkabilir.

 

 

Yorum Yaz

15 Yorum "En minik Suzuki"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
mrtky
Üye
mrtky
1 yıl 9 ay önce

yakmasın diye ilerde kartondan araba yapcaklar

Renard
Üye
Renard
1 yıl 9 ay önce

pisileti tercih ederim

aydingokce
Üye
aydingokce
1 yıl 9 ay önce

4 tekerlekten çekiş sistemini bunun neresine sığdırmışlar asıl onu merak ettim.

g737
Üye
g737
1 yıl 9 ay önce

Bence guzel gorunuyor ben sevdim

yzronr
Üye
yzronr
1 yıl 9 ay önce

Nedense aklıma yamaha r1 motoru takılan 126 bis ler geldi 😀 buna neler yapılabilir acaba.

wpDiscuz