Yeni Superb, Passat’ı aratmayacak

2015 model Skoda Superb, çok az bir kamuflaj ile yakalandı

4
1990

Geçtiğimiz hafta kamuflajlı fotoğrafları ve birkaç gün önce de iki tane sürpriz görüntüsü, otopark.com’da yayınlanan 2015 model Skoda Superb’in neredeyse kamuflajsız denebilecek fotoğrafları çekildi. VisionC konsepti ile öne çıkan yeni Superb, B8 Passat ile aynı özellikleri taşıyacağı için ”Çek Passat’ı” olarak nitelendirildi.

Eskisine göre 20 mm daha uzun ve 80 mm daha geniş olmasına rağmen 75 kg daha hafif olacağı belirtildi. Rakiplerine oranla oldukça rahat bir arka diz mesafesine sahip olmasına rağmen dingil aralığı 80 mm daha uzatılarak çok daha geniş bir alana sahip olması sağlandı. Bagaj hacmi 625 litre, arka koltuklar yatırıldığında ise 1760 litreye çıkacak. Önceki versiyonlarında olduğu gibi önden çekişli olacak ancak istenirse opsiyonel olarak dört çekerli de satın alınabilecek.

Üçüncü nesil Superb (1934 ile 1949 yılları arasında üretilen ilk Superb’de düşünüldüğünde dördüncü nesil) 5 Mart tarihinde 85.’si düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerle buluşacak, ilk teslimatların ise yaz aylarında olması bekleniyor.

Yorum Yaz

4 Yorum "Yeni Superb, Passat’ı aratmayacak"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
trackback

[…] kavuşan model, şimdiden yeni Passat ile çetin bir mücadeleye başladı. Geçtiğimiz günlerde ilk resmi fotoğrafları ve teknik bilgileri otopark.com’da da yayınlanan yeni Superb, patenti Skoda’ya ait […]

Ersin Erbeden
Üye
Ersin Erbeden
1 yıl 11 ay önce

Passat’ı zaten aratmıyor ki, daha elegant bu araç.

Yekta
Üye
Yekta
1 yıl 11 ay önce

Kesinlikle

Burak Bezek
Üye
1 yıl 11 ay önce

Octavia’nın hastasıyız …

wpDiscuz