Takipçilerimizden gelen Volvo S60 incelemesi…

Kimler Neler Demiş?

13 Yorum "Yere Bakan Yürek Yakan : Volvo S60 2.0T"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ercn_yldrm
Üye
Volvoların en güzel modellerinden biride S60’tır. Sevdiğim modellerinden biridir. Yıllar önce S70, 850 ve S80 modeline binmiştim. Konfor düzeyi bakımından çok üst seviye, aynı segmentte anca Mercedes ve Audi ile karşılaştırılabilir. Yalnız sanırım bi yanlış anlatım olmuş benzin ve lpg konusunda. Lpg benzine göre daha fazla yakar litre bakımından, örneğin 10-11 litre benzin yakıyorsa araç 13-14 litre civarıda gaz yakması lazım. Benzinden daha kalitesiz bir yakıt olduğu için motora yetiştirmekte zorlandığından fazla sarfiyat yapar gaz. O yüzdende eskiden beridir insanların söylediği “abi tüp taktırdım yarı yarıya düştü” mantığıda açıkcası biraz hayal oluyor. Yapılabilecek tasarruf benzine nazaran en fazla %30 dolaylarıdır.… Read more »
cashuva_06
Üye

bende laguna araç var 2.0 motor 2005 model bir arızadan dolayı cahil bir ustaya teslim ettim aracımı 5600tl ye zor topladık aracı tekrardan zaten yakındada videosunu burda izleyeceksiniz 🙂 sizin volvoda aynı şekilde olacakmış neyseki daha ucuza halletmişsiniz

DoguhanY
Üye
Ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.Bende volvoyla yaşadığım bir hikayemi anlatmak istiyorum. 2007 yılında 2000 model Volvo s80T almıştım. O zamana kadar genellikle BMW Mercedes lere binme imkanım olmuştu. Ama Volvoya binince BMW Mercedesteki konfor performans yetersiz gibi gelmeye başlamıştı.Çok başka bir ambiansı vardı.Gerçekten çok severek biniyordum.Sürekli bir uzama isteği doğuruyordu. Koltuğa yapıştırıyordu.Konforu ise üzerindeki 18 jantlara rağmen ‘RAFİNE’ bir araç izlenimi hissettiriyorduu….Taaakii şanzımanı sorun verene kadar.. Ankara Volana götürdük direk sanzımanı değişecek dediler ve 12.000TL gibi bir rakam + işçilik faturası çıkardılar. Araç 2 ay özel bir serviste yattı arızasının ne olduğunu bulamadılar,şanzıman beyni arızalı dediler ,isveçten sıfır beyin… Read more »
t
Üye

tobb etu den selamlar..

LeanBack
Üye
Bende de aynı model 2.3 T5’i var, 5 yıldır biniyorum, sevdiğim için keratayı satamadım bir türlü 🙂 tüp yok bende, şuan ortalamam 11.2lt, ortalama hızım en son 29km falandı. 7-8 aylık ortalamam. uzun yolda şaşırtıcı derecede az yakıyor, 100-110kmh gidersen 6.5-7lt, 160kmh ile gitsen bile 9.5lt falan oluyor, şu bahsettiğiniz uçak hissiyatının da etkisi var, hep hızlı gitmek istiyor araba ama sabit hızda 🙂 turboya sürekli peak yaptırıp hızlan-yavaş kullanırsan 19-20lt tüketimler hiç zor değil. hızlandıkça süspansiyonlar çok güzel çalışıyor ama orta ve düşük hızlarda hafif sekmeler hepsinde var, sağdaki arkadaşın süspansiyon sertmi derken bahsettiği bu sanırım. eskisi ile yeni… Read more »