AMG GT Black Series’e yeşil ışık yakıldı

Mercedes - AMG'nin CEO'su yeni Black Series ile ilgili büyük vaatlerde bulundu.

0
187

Mercedes-AMG’nin CEO’su Tobias Moers, Detroit Otomobil Fuarı’nda yeni bir AMG Black Series aracın geleceğini duyurdu. Geçtiğimiz yıllarda SLS AMG Black Series ile büyük bir başarı yakalayan Mercedes, aynı kararlılığı devam ettirerek benzer başarıyı yeni AMG GT modelinde de yakalamayı hedefliyor.

CEO’nun açıklamalarına göre, yeni AMG GT Black Series’in en büyük hedefi güç-ağırlık oranını mümkün olduğunca yukarıda tutmak. İlk hedeflerinin aracı hafifletip, motordan daha yüksek güç almak olduğunu belirten CEO, 4 litrelik V8 motordan litre başına minimum 155 beygir elde edeceklerini belirtti. Bu da demek oluyor ki yeni AMG GT Black Series en az 620 beygire sahip olacak. AMG GT Black Series için kesin bir tarih verilmese de, CEO 2016’dan önce piyasaya çıkartmayı düşünmediklerini belirtti.

PAYLAŞ
Önceki İçerikOpel’den crossover atağı
Sonraki İçerikOpel Corsa pratik yüzünü gösterdi
Umut
Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz