Bavyeralı üreticinin çok beğenilen ConnectedDrive sisteminde büyük bir güvenlik açığı bulundu. Alman Otomobil Kulübünün (ADAC) yaptığı güvenlik testine göre aracın ConnectedDrive sistemindeki bir hata yüzünden otomobilin kilidi cep telefonu yoluyla açılıp kapatılabiliyor.

Bu açıktan sadece, Mart 2010 ve Aralık 2014 tarihleri arasında üretilen ve ConnectedDrive sisteminin üzerine opsiyonel olarak alınan ve otomobilin internete bağlanarak hava durumu gibi bilgileri almasını sağlayan sistemlere sahip araçların etkilendiği belirtildi.

Güvenlik açığının Bavyeralı üreticiye bildirilmesinin ardından, üreticiden sorunun düzeltildiğine dair bir açıklama geldi. Açıklamada, güvenlik açığından etkilenen araçlara çevrimiçi olarak bir güncelleme gönderildiğini ve bu güncellemeden sonra güvenlik açığının ortadan kaldırıldığı bildirildi.

Eğer böyle bir araca sahipseniz, bizim tavsiyemiz aracınızı en kısa zamanda internete bağlayarak güncellemesini yapmak ya da en yakın BMW yetkilisine giderek aracın güncellenmesini sağlamak olacaktır.

Güvenlik açığına ilişkin Alman Otomobil Kulübünün (ADAC) yayınladığı video:

https://www.youtube.com/watch?v=9reFcnm6hVo

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "BMW’de korkutan güvenlik açığı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
TMRT
Üye

Bavyera’lı üretici nedir birader Alman birası mı bu (: