Buradaki yazımızı okuduysanız eğer Ford Focus RS’in kesin olarak duyurulduğunu söylemiştik. Aradan çok vakit geçmeden Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı öncesi söylentileri göz ardı etmeyen Top Speed iki aracın da nasıl görüneceği ile ilgili tahminlerini yürüttü.

2016-ford-focus-rs_1600x0w

İlk olarak Focus RS, belirgin bir yüz makyajı ile karşımıza çıkıyor; daha gösterişli bir ön ızgara ve beraberinde genişletilmiş hava kanalları. Araç aynı zamanda üzerinde yine hava kanalları bulunan kaput ve RS logolarına sahip yan çamurluk ile beraber tavanını süsleyen spoyler’a sahip.

Ford her ne kadar ağzını sıkı tutsa da, 2.3 litrelik 4 silindirli Eco Boost bir motor kullanılacağı ve bu motordan 325 – 350 beygir aralığında güç çıkması bekleniyor. Söylentilere göre bu sistem 6 ileri manuel şanzımana ve dört çeker sisteme emanet edilecek.

Shelby Mustang GT350R Rendering / Top Speed
Shelby Mustang GT350R Rendering / Top Speed

Öte yandan GT350R ise Lons Angeles Otomobil Fuarı’nda beğenilere sunulan standart modelin daha sert mizaçlısı olacak. Bu araç hakkında çok az şey bilinse de, aerodinamik stil değişiklikleri, daha kaslı frenler ve agresif lastikler beklenenler arasında.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir