Geçtiğimiz hafta 22. sezonu başlayan ve milyonlarca kişi tarafından sevilerek izlenen Top Gear’ın sunucuları sözleşmelerini yenilemek için BBC ile masaya oturuyor. 2014 yılında birçok skandala sebep olan Jeremy Clarkson’ın sözleşmesinin yenilenmeyeceği üzerine çıkan dedikoduları yalanlayacak bir şekilde açıklama yapan BBC patronları Clarkson için “Top Gear geniş kitlelerce sevilen bir eğlence programı ve Jeremy Clarkson’ın önemi BBC için çok büyük” dedi.

Jeremy Clarkson geçtiğimiz sezonda Burma özel bölümünde bir Asyalıya “slope(çekik)” ve bir tekerleme sırasında “nigga(zenci)” şeklinde ırkçı kelimeler kullanması üzerine birçok kişi tarafından şikayet yağmuruna tutulmuştu. Son olarak ise birkaç hafta önce yayınlanan Patagonya özel bölümünde kullandığı Porsche 928 marka araçta bulunan “H982 FKL” plakasıyla 1982 yılındaki Falkland Savaşı’na gönderme yapmakla suçlandı.

Nisan 2015’de sözleşmelerinin süresi dolan sunucuların sürelerini uzatmamaları için hiçbir engel görünmüyor. Bölüm başına 1 milyon sterlin alan Jeremy Clarkson bu sezon için tam 10 milyon sterlin ödenek aldı. Richard Hammond ve James May’in fiyatları ise henüz bilinmiyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Jeremy Clarkson’ın sözleşmesi yenileniyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
cantunayagmur
Üye

İnşallah otoparkta bu kadar kazanırda daha hızlı video yüklenir