Geçtiğimiz hafta 22. sezonu başlayan ve milyonlarca kişi tarafından sevilerek izlenen Top Gear’ın sunucuları sözleşmelerini yenilemek için BBC ile masaya oturuyor. 2014 yılında birçok skandala sebep olan Jeremy Clarkson’ın sözleşmesinin yenilenmeyeceği üzerine çıkan dedikoduları yalanlayacak bir şekilde açıklama yapan BBC patronları Clarkson için “Top Gear geniş kitlelerce sevilen bir eğlence programı ve Jeremy Clarkson’ın önemi BBC için çok büyük” dedi.

Jeremy Clarkson geçtiğimiz sezonda Burma özel bölümünde bir Asyalıya “slope(çekik)” ve bir tekerleme sırasında “nigga(zenci)” şeklinde ırkçı kelimeler kullanması üzerine birçok kişi tarafından şikayet yağmuruna tutulmuştu. Son olarak ise birkaç hafta önce yayınlanan Patagonya özel bölümünde kullandığı Porsche 928 marka araçta bulunan “H982 FKL” plakasıyla 1982 yılındaki Falkland Savaşı’na gönderme yapmakla suçlandı.

Nisan 2015’de sözleşmelerinin süresi dolan sunucuların sürelerini uzatmamaları için hiçbir engel görünmüyor. Bölüm başına 1 milyon sterlin alan Jeremy Clarkson bu sezon için tam 10 milyon sterlin ödenek aldı. Richard Hammond ve James May’in fiyatları ise henüz bilinmiyor.

PAYLAŞ
Önceki içerikDonnie Darko: Honda Civic 1.8 Type-S foto galeri
Sonraki içerik2014 Kia Ceed Sw İncelemesi
Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka’ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012’den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Jeremy Clarkson’ın sözleşmesi yenileniyor"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
cantunayagmur
Üye

İnşallah otoparkta bu kadar kazanırda daha hızlı video yüklenir

wpDiscuz