Jaguar’ın C-X17 konseptinden izler taşıyan ve geçtiğimiz günlerde Jaguar tarafından duyurusu yapılan yeni crossover F-Pace, üretime geçeçeği haliyle casus kameralarına yakalandı.

Otomobilde dikdörtgen şeklinde bir ön ızgara, bu ızgaranın çevresinde ise büyük hava girişleri ve Jaguar XF’den esinlenen ön farlar bulunuyor. Arkaya doğru ilerlerken yükselen bir omuz çizgisi ve sportif tavan çizgisi görülüyor. Aracın arkasında ise yanlara doğru uzanan arka farlar, çift çıkışlı bir egzos sistemi ve bagaj kapağına monte edilmiş bir spoiler bulunuyor.

Aracın içi görüntülenememiş olsa da Jaguar’ın yaptığı açıklamaya göre F-Pace 5 kişilik bir kapasiteye ve sınıfının en geniş iç hacmine sahip olacak. F-Pace’de son derece lüks ve teknolojik detaylarla donatılmış bir kabin görülebilecek.

Jaguar, aracın teknik verileriyle ilgili ağzını sıkı tuttu ancak aracın iQ[AI] platformunda olması ve Jaguar’ın giriş seviyesi sedanı XE’ye güç veren motorlardan kullanması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki F-Pace; dört silindirli Ingenium motor seçeneklerinin yanında 350 HP güç ve 450 Nm tork üreten 3 litrelik süperşarjlı bir V6 üniteyle de sunulabilir.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir