Geçen yılki Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan makyajlı CR-V’nin detayları gelmeye başladı. Ülkemizdeki eşi benzeri zor rastlanır vergi oranları yüzünden büyük rağbet görecek olan makyajlı CR-V’nin en büyük yeniliği kaputunun altında ki yeni 1.6 litrelik dizel motor. Ayrıca yeni CR-V’de i-ACC ismi verilen sürüşe yardımcı güvenlik sistemi de kullanılacak. Peki nedir bu i-ACC diyorsanız, tıklayın.

1.6 litre hacmindeki bu motor tam 160 beygir güç ve 350 Nm tork üretiliyor. Merak uyandıran bu değerler, artık günümüzde 1.6 litre motorlar ile neredeyse 2 litre motorların performansının alınabildiğini kanıtlıyor.

Bir diğer bomba ise makyajlı CR-V’de 9 ileri otomatik şanzıman kullanılacak ve 4 tekerlekten çekiş sistemi ile alınabilecek.

Kimler Neler Demiş?

15 Yorum "Makyajlı Honda CR-V"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
furkankaya559758
Üye

Tasarım çok güzel. Ama bu tarz araçların fiyatları gereksiz biçimde fazla.

meego
Üye

1.6 160beygir 9 ileri otomatik, ilginç…
ilk defa honda haberi bende merak uyandırdı.
Sabırsızlıkla bekliyorum

Renard
Üye

biraz cirkin mi.. kararsiz kaldim. umarim 100000 tl uzerine cikmaz,yazik olur

ultiMance
Üye

Ne 100 bini en az 130 bin olur.

Renard
Üye

o zaman japon seveler adina uzgunum 🙂

Fatih_MehmetK
Üye

Umarım 4×4 sistem awd olur

ultiMance
Üye

Honda’nın 4 çeker sistemi pek başarılı değil. Haldex tabanlı bir 4 çeker sistemi var. Normalde önden çekişli gibi davranıyor. Önler tutunmakta zorlanınca arka tekerler pek iş yapamıyordu. Arkaya fazla güç gitmiyor çünkü. Volvo XC90da da haldex kullanıyordu ama süperdi çekişi. Yolda pek bırakmazdı. Honda’nın ders alması lazım. Japonlarda 4 çekerde Subaru kral. Nissan’ın da 4 çekeri gayet iyidir.

onurdincer
Üye

Yine aynı eski sistem olacak, normalde önden çeker, arka tekerleklerde patinaj ya da güç kaybı vs. olursa arka tekerleklere de iletecek gücü.

sinekadam
Üye

aşık olunası.

wpDiscuz