Son gelen haberlere göre Smart, bu yıldan sonra ForTwo Cabrio modelini tanıtabilir. Standart ForTwo modeline oldukça benzeyen cabrio modelin artık yanal desteklerinin aracı korumakta yeterli bir güce sahip olduğu söyleniyor ve görünümünü bozan kaba yanal desteklerin artık olmayacağı da söylentiler arasında. Bildiğiniz gibi, Smart Cabriolet modelinde tavan açıldığı zaman arka kısımda oluşan kalabalık görüntü oldukça göze batan bir detay. Gelişen teknolojiyle bu kalabalık görüntünün yerini sade, ince bir sütunun bırakması düşünülüyor.

Bir küçük detaysa, aracın standart modeliyle birlikte sunulan motorlarla geleceğinin kesin oluşu. 1.0 litrelik 3 silindirli motorun 60 ve 71 beygirlik güç çıkışlarının yanı sıra, 0.9 litrelik turboşarjlı, 90 beygir güç üreten ve 135 Nm tork veren bir motor da olacak.

2016 yılında piyasada olması beklenen aracın fiyatının ortalama 14.000 euro olması bekleniyor. Türkiyede’ki vergileri ve güncel kuru baz aldığımız zaman fiyatının 60.000 – 65.000 TL civarlarında olmasını bekliyoruz.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir