BMW’nin yeni nesil 5 Serisi Kuzey Kutbu’nda soğuk hava testi yapılırken kamuflajlı olarak yakalandı. 2017 yılında yollara çıkması beklenen yeni 5 Serisi, ağabeyi 7 Serisi’nden esintiler taşıyor. Her ne kadar kamuflaj ile kapatılsa da yeni 5 Serisi’nde büyük bir ön ızgara ve çift çıkışlı egzoz kullanıldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Yeni 5’te “35up” diye isimlendirilen yeni bir platform kullanılacak, bu platformda alüminyum, karbon fiber ve yüksek dayanımlı çelikler kullanılarak aracın 100 kg daha hafif olması amaçlanmış.

Motor seçeneklerinde ise 3 silindirli 1.5 litre 150 beygir gücünde dizel motordan, 600 beygirlik twin-turbo teknolojili 4.4 litre V8 motora kadar birçok seçenek olması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Yeni BMW 5-Serisi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
renanerb
Üye

2015 bmw 428i xdrive cabrio son nokta arkadaslar 🙂

mcfly64
Üye

Maalesef bmw yeni x3 ve x5 te de aynı tasarım hatalarını yapıyor ve görünen o ki yeni 5 serisinde de bir önceki 5 serisine benzer ama çok daha kötü bir tasarım hatasıyla karşımıza çıkacak.Kesinlikle ‘altın oran’dışında bir tasarım, ne demek istediğimi yeni x5 ile eski x5 ve yeni x3 ile eski x3 ü yan yana koyup arabalara yandan baktığınızda anlarsınız.Bmw nin tek güzel görünen kısmı araçlarına sadece ön tarafından bakıldığında ortaya çıkabiliyor.5 serisi zaten 7 serisine benzetilme çabasıyla sınıfta kalır bence.Bmw’nin referansı 3 serisidir.

msd26
Üye

hiçbir 5 serisi E39 un yerini tutmaz bana göre en dayanıklı ve en az parça bozan 5 seirisi tabi kullanım bakmak ta önemli yinede

motorsinann
Ziyaretçi

günümüzdeki 5 bana her zaman böyle şişik geliyor boş geliyor 3 daha dolu geliyor sanki özünde 1/18 gibiymişte üfleyip kocaman yapmışlar gibi geliyor umarım bu öyle olmaz

Sahin_Anil
Üye

Şimdiden para biriktirmeye başlayalım 😀 4 tekerini alırız belki