Otomobil sektörünün en ileri teknolojilerinin kullanıldığı Formula 1’de Ferrari cephesinde yepyeni gelişmeler var. Bugün sabah yayınladıkları yapay görselleştirme yani render fotoğraflarıyla gelecekteki Formula 1 otomobilleri için yaptıkları planları da bir bakıma açığa çıkmış oldu.

Ferrari Formula 1 aerodinami bölümüyle işbirliği yapılan yeni otomobilde daha zor bir tasarımın olduğunu görüyoruz. Sürücü kaskı artık otomobilin şasisine entegre hale bürünmüş, ayrıca öndeki tek kanat sistemi iki kanat sistemine dönüştürülmüş. Otomobilin yan tarafında ise yeniden şekil alan gövde açılı yerleştirilmiş arka kanatlarla bir bütün halinde.

ferrari f1 rear

Görünen o ki, Ferrari’nin bu gelecekteki F1 konsepti aracı rakip takımlar McLaren ve Red Bull’un araçlarından daha çekici ve estetik olacak.  Bu diğer iki marka da F1 konseptlerini yayınlamışlardı ancak tasarımlar Ferrari kadar cüretkar değildi.

Önümüzdeki günlerde F1 Komisyonu’nun toplantısıyla gelecek ile ilgili planlar yapılacak, otomobillerin daha çekici olması için yeni adımlar atılacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir