Son gelen haberler ile Acura’nın ILX için yaptığı güç iyileştirmelerine rağmen yeni nesil bir turbo motor düşündüğü ortaya çıktı. Car & Driver’a  konuşan Acura ürün planlama yöneticisi Gary Robinson: “Acura her zaman Honda’nın en iyi motorlarıyla donatılmasına karşın, günümüzdeki markalar arasındaki rekabet için 4 silindirli turbo bir motor artık zorunluluk oldu.” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Honda VTEC Turbo motorlarını tanıtmıştı ancak bu yeni güç üniteleri seneye Ohio’da üretime geçecek. Net olarak teknik verisi bilinmese de, bu motorlar 300 Bhp’den fazla güç çıkışına sahip olacak.

Ne yazık ki işin kötü tarafı bu turboşarjlı motorların bir sonraki nesil ILX için gelmesinin bir olasılık olarak durması. Robinson’a göre bu motorların araçlara uygulanması için yeniden mühendislik yapmaları gerektiklerini belirtiyor. Bunun da şu anki model için ne kadar olası olduğu şüpheli.

PAYLAŞ
Önceki içerikSpectre kahramanları belli oldu
Sonraki içerikÇifte zam
okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz