Uzun zamandır satışta olan Bugatti Veyron en sonunda 450’nci ve final Veyron modeliyle Orta Doğu’daki bir müşteriye satıldı. 2005 yılındaki tanıtımının ardından bugüne kadar on yıllık satış döneminde aşırı ve gereksiz bir şekilde fazla özel sürümleriyle tüketiciyle buluşturulan model kendini yenileyecek ve devamını getirecek adımlar atamıyordu. Zaten son hızı dışında esprisi olmayan bir otomobilden bahsediyoruz.

Grand Sport Vitesse La Finale modeli önümüzdeki hafta Cenevre’de sergilenecek ve böylece bir ilke de imza atılmış olacak. Aracın müşterisinin Orta Doğu’da olması bizleri pek şaşırtmadı. Bunların yanı sıra modelin final türevi olduğunu gösteren çeşitli semboller, yazılar var.

Bugatti’nin gelecekte bu modelin yerine geçecek halefi Chiron hakkında da biraz detay verirsek; en az iki elektrikli turboşarj destekli 8.0 litrelik W16 motor 1500 beygir güç üretecek. Son hızının 464 km/s olması beklenirken, 0’dan 100’e 2,5 saniyeden az bir sürede tırmanacak.

2016’da piyasada olması beklenen Chiron’un bu sene sonuna doğru konseptinin ortaya çıkması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

18 Yorum "Bir devir sona eriyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Emre
Ziyaretçi

Yarı uçak, yarı otomobil Bugatti Veyron. Bir mühendislik şaheseri..!

FurkanKaya33
Üye

Uzun zamandır başlıklar ve gereksiz yorumlar benimde canımı sıkıyor, beceremiyorsanız bırakın bu işi.

hasanut
Üye

Yoksa sen mi bu siteyi bıraksan acaba…

mgdedeoglu
Üye

Zaten son hızı dışında esprisi olmayan bir otomobil olayına çok tepki olmuş ancak bu olay bir sürü otomobil gazetecisinin eleştirisi. Eksikleri, başardıkları, yarattığı sansasyonla otomobil tarihindeki yeri aldı. LaFerrari’nin, McLaren P1’ın bu kadar hızlı satıldığı bir dünyada 9 yılda 450 aracı ancak satabilmek yine de çok ilginç. Acaba bir 10 yıl sonra bunların fiyatı ne olacak, koleksiyon aracı olabilecek mi?

Renard
Üye

Fiyati LaFerrari, Mclaren P1’in cok ustunde. Birincil sebep bu.

mgdedeoglu
Üye

LaFerrari müşteri listesindeki bazı kişilerin, sıralamada daha üstlere alınmak için çok ciddi paralar önerdiği bir durumda (ya 458 yada F12 fiyatıydı, ama linki bulamadım) fiyat pek bir sorun olmaz sanırım. Bu araçlara para ödeyecek adamların para sorunu olacağını düşünmüyorum.

Renard
Üye

Para sorun mu degil mi onlara sormak lazim ama sana base fiyatlarini veriyorum:

1.Bugatti Beyron Grand Sport Vitesse : 2.750.000 USD
2.LaFerrari : 1.400.000 USD
3.Mclaren P1: 1.350.000 USD

Renard
Üye

Bugatti Veyron bir devrimdi ve butun superspor otomobil ureticileri onun sahip olduklarindan daha fazlasi icin 10 sene boyunca birbiriyle yaristi. Aslinda Transporter icin kullanilan `Biz daha iyisini yapana kadar en iyi o` cumlesi Veyron icin cok daha uygun. %100 eminim ki halefi bu aracin ustune cok daha fazlasini koyacak, rakipleri yine onun yaptiklarindan daha iyisini yapabilmek icin birbirleriyle yarisacak. Bu da biz otomobil severlere bir gorsel solen olarak donecek. Bu tarz araclar cok kiymetli. Daha fazla saygiyi hak ediyorlar.

jeanberg
Ziyaretçi

Üreticisini büyük zararlara süreklemiş olabilir. Fakat “Zaten son hızı dışında bir esprisi olmayan bir otomobilden bahsediyoruz.” gibi sığ bir cümleyi hak etmediği kesin. Çığır açan bir otomobil Veyron. Sektöre getirdiği büyük yenilikleri ve gelişimleri görmezden gelmek yazılan kadar kolay değil kesinlikle. Hakkında detaylı bilgisi olmayanlara önerim araç hakkında çekilen üretim belgeselini izlemeleridir. En azından aracın hızı dışında esprileri olduğunu öğrenmiş olurlar.