Maalesef üretim versiyonunu büyük ihtimalle hiç göremeyeceğimiz Focus RS sedan Macar tasarımcı X-Tomi’nin kaleminde hayat buldu. Tomi-X tarafından yorumlanan 2016 Focus RS sedan hot hatchlerin baskın geldiği kompakt sınıfta sedanların da nasıl göz alıcı olabileceğinin bir kanıtı.

Ufak spoyleri, devasa çift egzoz çıkışı ve F1’den çıkıp gelmiş gibi duran arka difüzörün üzerinde konumlandırılan stop lambası ile oldukça agresif duran RS sedan mavi renginin etkisi ile de sanki Ford amblemli bir Subaru WRX STI gibi duruyor.

Her ne kadar çekici bir görünüme sahip olsa da Ford’dan hala Focus RS’in sedan olarak da yollara çıkacağına dair ümit verici bir haber yok. Neyse ki hatchback versiyonu üretimin hızlandırılması ile birlikte 2016’nın ilk çeyreğinde ABD ve Kanada pazarları da dahil olmak üzere satışa çıkacak. Bakalım Ford bir sürpriz yapıp sedan versiyonu ile de Ford hayranlarını sevindirecek mi?

PAYLAŞ
Önceki içerikOctavia ödülden ödüle koşuyor
Sonraki içerikJaguar fabrikalarında zaman tersine akıyor
Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz