Audi’nin yeni tasarım dilini yansıtacak konsept otomobillerinden Prologue Avant’ın videosu Youtube’daki Audi Almanya kanalından yayımlandı. Mercedes-Benz CLS Shooting Brake’in rakibi olacak bu otomobilin Cenevre’de Audi için bir milat olması bekleniyor. Avant’ın bu yayımlanan videosu ile konseptin yeniden yorumlanmış halini de görmüş olduk diyebiliriz. Bu arada Cenevre’de diğer bir konsept station wagon otomobilde Kia’nın SportSpace modeli olacak.

Herkesin de aşağı yukarı tahmin ettiği gibi güç ünitesi 3.0 litrelik V6 bir TDI motorun yanında lityum iyon bataryalı bir elektrikli motorun olması bekleniyor. 455 beygir güç ve 750 Nm tork üreten bu kombinasyon Avant’ı 0’dan 100’e sadece 5.1 saniyede çıkarıyor. Son hızı da 250 km/s ile sınırlandırılmış.

Performans değerleri göz kamaştırıyor ancak Audi’nin asıl hamlesi bu otomobildeki inanılması zor yakıt tüketimi. 100 km’de 1.6 litre yakıt tükettiği iddia edilen Prologue Avant’ın bu değerleri muazzam görünüyor. Gerçek yaşam koşullarında bu değerler nasıl artar veya azalır, bize zaman gösterecek. Ayrıca Avant sadece elektrikli motor ile de 54 km. menzile sahip.

3 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak Prologue Avant, yeni R8’in yanında boy gösterecek.

O bahsettiğimiz meşhur video:

Galeriden Prologue Avant’ı inceleyebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "İşte O’nun videosu!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ygtsnckr
Üye

Zevkler tartışılmaz amaNasıl çirkin diyebildiniz anlayamadım. Bana göre olağanüstü bir tasarım dili. Sedan, station, croosover, SUV her şey çıkar burdan. 10 yıkasa damgasını vurur

unspoken
Üye

arkası çirkin

Özgür Güneş
Üye

0-100 5.1 ? 😀 çok kötü

hasanut
Üye

ı ıh. olmamış. Bi kere çok uzun. Jantlarda asillik yok. Kıro işi gibi.

hasanut
Üye

farlar ve ön tasarım çok iyi yalnız. hakkını vermek lazım.