Geçtiğimiz aylarda Fiat, 124 ve 124 Spider adlarının ticari haklarını almıştı. Şimdiki gelişmelere göre bu araçlar platformlarını Mazda MX-5’ten alacak. Bazı söylentilere göre MX-5 bir Alfa Romeo ile kardeşlik yapacaktı ancak Fiat Chrysler Grubu’nun üretilen bütün Alfa Romeoların safkan bir İtalyan olması gerektiği yönünde isteği var. Yani bu fikirler, iddialar suya düşmüş oldu.

Şasi ve dingil açıklığının tamamiyle MX-5 yani Miata ile aynı olacak olan 124 ve 124 Spider modellerinde ağırlığın 1000 kg’den daha az olması bekleniyor. Güç üniteleri küçük hacimli, aşırılı beslemeli 1.4 MultiAir turbo motorları olacak.

Ayrıca modelde bir Abarth dokunuşunun olması bekleniyor. Aynı motorun daha yüksek güç çıkışlı versiyonu olacak olan Abarth’ta daha agresif bir görünüm, daha sportif sürüş ve güçlü frenler eşlik edecek. Güç çıkışı 200 beygir olacak.

FCA başkanı Sergio Marchionne bu modelin tanıtımının ertelendiğini bu ayın başında açıklamıştı. Yeni 124 ailesinin 2016 yılında, Abarth modelinin ise 2017 yılında piyasada olması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Japon baba İtalyan anne"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Mert Kaya
Üye

” … bütün Alfa Romeoların safkan bir İtalyan olması gerektiği yönünde isteği var.”
Guiletta’yı Bravo’nun üstüne, Mito’yu da Punto’nun üstüne yaparken de keşke böyle bir gerekliliğin olmasını isteselerdi.

ultiMance
Üye

Niye Punto ile Bravo İtalyan değil mi 😀

Mert Kaya
Üye

Opel Corsa’da Mito ve Punto’yla aynı altyapıda, GM small car platform mu ne. Guiletta’da Dodge Dart, Fiat Viaggio, Ottimo, Jeep Cherokee, Chrysler 200 ile aynıymış Bravo olsa yine iyiydi yani 😀

mrmst
Üye

Sadece amblemi için bile Mazda derim