SEAT model ailesinde ilk kez Leon’da sunulan ACT teknolojisi, motor hacimlerindeki küçülmeyle birlikte sağlanan verim artışını ifade eden “downsizing” akımının en son ve teknolojik açıdan en ileri temsilcisi olarak kabul ediliyor. 4 silindire sahip 1.4 litre hacimli TSI motor ve DSG şanzıman ile birlikte sunulan ACT motor, sürüş sırasında aracın hızı saatte 130 kilometre altında, motor devri 1.250 ile 4 bin d/d arasında ve 205 Nm’lik torkun, 100 Nm’den daha azı talep edildiğinde devreye giriyor. ACT teknolojisi, bu durumda 4 silindirin, ikisini kapatarak, aracın 2 silindirle yol almasını sağlıyor. Sakin ve düşük hızlı sürüşlerde, iki silindirle düşük yakıt tüketimi ve yeterli bir performans sunarken, yüksek performans tercih edildiği durumda ise, 11 milisaniye içinde hissedilmeden 4 silindire dönerek hızlanma ve dinamizmi getiriyor.

Yeni Leon 1.4 TSI ACT 150 HP DSG, 100 kilometrede ortalama 4.6 litre yakıt tüketiyor. Bu değerleriyle dizel versiyonuyla karşılaştırılabilecek yakıt verimliliğe sahip Leon 1.4 TSI ACT 150 HP DSG, performansıyla da öne çıkıyor. Araç, 0’dan 100 kilometre hıza 8 saniyede ulaşabilirken, saatte azami 215 kilometreye çıkabiliyor. FR donanım seviyesinde satışa sunulan Leon 1.4 TSI ACT 150 HP DSG, 71.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyata satın alınabiliyor.

 

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Leon ACT teknolojisi ile birlikte satışa sunuldu"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
rozetmen
Üye

Fiyat çok fazla.manuel FR almak daha mantıklı.golf alırım daha iyi.

OMARAGA
Üye

Çok para.

Emre Girit
Üye

bana göre en ideal leon kombinasyonu.. keşke daha önceden de olsaymış.

Renard
Üye

hizlanma konusunda bir scirocco seviyesine geldi ama hala cekis sorunlari olacagindan zorlamaya gelmez. uzer adami

Driver
Üye

Çekiş sorunları derken?

ygtdmrc
Üye

Ön takımın gelen güçle başa çıkamaması…

Driver
Üye

Ona çekiş kaybı denmez yola tutunma problemi denir. Çekiş sorunu deyince gaz yememe gibi anlaşılıyor.

Burak Yavuz
Üye

Leon’un adamı üzeceği bir tarafı yok. Bu araçları Bridgestone Turanza ER300 yerine Continental CSC 5 ile kullanırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Haberle alakalı yorumum: Normal bir FR almak daha mantıklı geliyor. 71.000 TL çok para. Haa illa ki otomatik istiyorsanız o zaman yapacak birşey yok. 122’lik Golf Highline alırım diyenler çıkabilir. ACT Highline+sunroof’lu olan modelin fiyatıyla karşılaştırsınlar lütfen.

cem
Üye

Hiç yeni kasa leon kullanmadım ama turanza patinaj olayının turanza ile arttığına kanaat getirmemek için zaten dahi olmaya gerek yok.Bencede iyi bir lastikle gayet yola sıkı basar araç.