Porsche yetkililerinin, Cenevre Motor Şovu’nda yaptıkları sunumda: “Porsche her zaman iki kapılı sıra dışı otomobiller geliştirecek.” şeklinde bulundukları söylem, Porsche’un geleceği hakkında yeterli bilgiyi sunuyor.

Cayman GT4 de bu bakış açısının yeni ürünü. Dışarıdan bakıldığında önde ızgara ile kaput arasındaki agresif şerit, yanlarda spor görünümlü havalandırma ızgaraları ve arkada sabit duran büyük kanadıyla eksiksiz bir spor araba gibi görünüyor. Bunlara ek olarak arkada ortaya konumlandırılmış çift egzoz, normal versiyonundan 30 mm aşağıya çekilmiş araç yüksekliği ve 911 GT3’ten alınmış yüksek performanslı frenler araçta yer alıyor.

3.8 litrelik 6 silindirli boksör motor 385 beygir (283 kW) güç üretiyor ve 6 kademeli manual vites ile aracın 0-100 km/s hıza 4.4 saniyede çıkmasını sağlıyor. Aracın son hızı ise 295 km/s.

Bunların haricinde karbon seramik frenler, plastikle güçlendirilmiş karbon fiber koltukları ve özel spor Chrono paketi aracın çok daha etkileyici olmasını sağlıyor.

Almanya’da 85.779 Avro fiyat etiketi, Amerika’da ise 84.600 Dolar artı 995 Dolarlık taşıma ücreti ile birlikte Temmuz ayından itibaren satışta olacak.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Porsche Cayman GT4"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Csahn
Üye

kanatlı haline alışık değildik

shaq1907
Üye

Başka otomobil reklamlarını andırsa da reklamı da güzel omuş:
https://www.youtube.com/watch?v=2GmLnDmBW10

İsmail Emre Akcan
Üye

Bu sefer olmuş işte 😮

Driver
Üye

Porsche’nin giriş seviyesi olan caymandan icon olacak bir süperspor oluşturmuşlar.

And
Üye

Adamlar “911’i korumak için Cayman’i güçsüz bırakıyolar” söylemlerinden o kadar sıkıldılar ki sonunda 3.8’i dayayıverdiler 🙂 Tam bir gövde gösterisi