Shooting Brake Mustang

Theophilus Chin, Shooting brake Mustang'i sanal olarak tasarladı.

2
537

Theophilus Chin isimli bağımsız tasarımcısı, Ford Mustang’in Shooting Brake versiyonunu sanal olarak canlandırdı. Bir hatchback havası da olan bu canlandırma nereden çıktı diye sorarsanız, Mustang’in tarihine bakmanız yeterli. Mustang’in tarihinde zaman zaman Shooting Brake modeller oldu. Hatta bu modellerin, zamanın araba dergilerinde fotoğrafları bile yayımlandı, fakat hiçbiri seri üretime geçemedi.

Mustang’in ayrıca 1955/56 yıllarında piyasaya sürdüğü oldukça cesur bir modeli de vardı. Arthur Camp’in tasarladığı ”Hobo” isimli bu ilginç Mustang, Shooting Brake bir araçtı ve fiberglass bir tavana sahipti. Bu tavan komple sökülebiliyordu ve bu sayade Mustang’in üstü tamamen açılabiliyordu. Bu ilginç Mustang’in fiyatı zamanında 595 dolardı ama fazla satamadı. Çünkü tavanını yerine takmak için en az 15 dakika gerekliydi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikMcLaren 5000. aracını üretti
Sonraki İçerikFerrari 488 GTB
Oğuzhan Kaya
93 doğumlu, İzmirli ve DEU İngilizce İşletme'yi bitirmek için çabalıyor. Boş zamanlarında Hyundai kullanır ve kendini bildi bileli direksiyonu tutmaktan zevk alır. Otopark ile karşılaşması ise, E 180 testine dayanır.

Yorum Yaz

2 Yorum "Shooting Brake Mustang"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
BRKBRDL
Üye
BRKBRDL
1 yıl 10 ay önce

station dan çok hatchback’ e benziyor

Driver
Üye
Driver
1 yıl 10 ay önce

Ferrari’nin F’si olamaz.

wpDiscuz