Opel’in geliştirdiği üçüncü nesil otomatikleştirilmiş beş vitesli düz şanzıman Easytronic 3.0, ilk kez Yeni Corsa modelinde 1.3 dizel motor ile 2015 yılının ortasından itibaren Türkiye pazarına sunulacak.

70 kW/ 95 beygirlik güce 190 Nm maksimum torka sahip dizel motor, Easytronic 3.0 şanzımanla bir araya geldiğinde CO2 emisyon miktarı km’de 82 grama düşüyor. Ortalama kullanımda, 100 km de sadece 3,1 litre yakıt tüketimi sağlıyor. Yeni Corsa, yeni motoru ve otomatikleştirilmiş beş vitesli düz şanzımanı ile en ekonomik Opel modeli ünvanına sahip.

Merakla beklenen beş vitesli Easytronic 3.0, yeni nesil turboşarjla sunuluyor. Düşük devirlerde üstün sürüş ve hızlanma sağlarken sessizliği ile dikkat çekiyor. Klasik bir otomatik şanzımana göre daha hafif ve daha düşük iç sürtünmeye sahip. Konforlu bir otomatik şanzımanın avantajlarını düz şanzımanın verimliliğiyle bir araya getiriyor. Easytronic 3.0 küçük hacimli motorlar için yakıt tüketimi bakımından en verimli vitesi seçerek ekonomik sürüşü mümkün kılıyor. Otomatikleştirilmiş şanzıman özellikle şehir içinde yakıt tüketimini daha da azaltan Start/Stop teknolojisi ile birleştirildi. Gerektiğinde çalışan su pompası ve değişken yağ pompası CO2 salımı değerlerine katkıda bulunuyor.

Opel mühendislerinin otomatikleştirilmiş şanzıman için geliştirdiği vites dişlisi seti sürüş sırasında motorun çalışma devrini, rahatsız edici olmayan bir gürültü seviyesine düşürüyor. Bunula birlikte Easytronic 3.0 şanzıman, hızlı kalkışlar ve sportif hızlanma için özel bir marş işlevi sunuyor.

Galeri için tıklayınız

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Yeni Corsa yakıtı kokluyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
burakcivic
Üye

aha düzgün başlık,buraya koşun beyler burası güvenli, daha virüs bulaşmamış.

erkincan
Üye

Umarım Easytronic lerin olumsuzlukları bunlarda aşılmıştır. Gerçekten başarılı bir robotize şanzıman Opel’e çok müşteri kazandırır.

alfistigiu
Üye

Otomatikleştirilmiş şanzımandan kasıt umarım PSA grubundaki gibi değildir,yakıt verileri çok iyi vites geçişleri DSG kadar iyi değildir muhakkak fakat yine de ona yakın konfordaysa ülkemizde ciddi satış rakamlarına ulaşır çünkü tasarımı da gayet iddialı ve başarılı