Daha önceden casus fotoğrafları yayınlanan yeni BMW 1 serisi sedan’ın RM Design şirketi tarafından yapılan renderları ortaya çıktı. Piyasadaki tek arkadan çekişli hatchback ünvanını bir kenara atıp yeni 1 serisini standart olarak önden çekişli üretecek olan BMW, opsiyonel olarak 4 tekerlekten çekiş sistemini de sunacak.

Doğrudan Mercedes CLA ve Audi A3 sedan’a rakip olacak yeni BMW 1 serisi sedan, motor seçenekleri olarak 3 ve 4 silindirli motorlarla gelecek. Geniş bir güç skalasına sahip olacak yeni 1 serisi sedan, 116 beygir (85 kW) güçten 231 beygir (170 kW) güce kadar birçok motor seçeneğine sahip olacak.

Tasarım olarak 2 serisi ve 3 serisinden esintiler taşıyan yeni BMW 1 serisi sedan’ın bu yıl yapılacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanıyor.

Kimler Neler Demiş?

19 Yorum "1 serisi felç geçirdi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
meego
Üye

BMW demek arkadan itiş demekti…
Niçin böyle salakça bir hamle yapıyorlar anlamak mümkün değil

DevoK
Üye

Valla hakkımı helal etmiyorum,
Şaka maka çok gereksiz bir hareket oldu,madem farklı olmaktı amaç neden arkadan itiş değil bu araba

Driver
Üye

Millet Passat alacağına Bmw alsınlar demişler galiba. İkiside önden çeker. Alanlarda Bmw’m var der en azından 🙂

Emre Berk Simsek
Üye

Arkadaşlar, “çekiş” kelimesi “tahrik” anlamında kullanılmaktadır ve bu olay önden, arkadan veya 4 tekerden olunca da aynıdır (ingilizcesinde ve diğer dillerde olduğu gibi). çekmek – itmek olarak yön bildiren bi durum yok ortada. Dolayısıyla çekiş (yani tahrik) doğru olandır.

35yklc
Ziyaretçi

1 sedan olcagina 2 grancoupe olsa daha mantikli olurdu sanki