Geçtiğimiz Şubat ayında Finlandiya’da Reima Kuisla isimli sürücü aşırı hız yaptığı gerekçesiyle rekor bir cezaya çarptırıldı. 50 mph (80 km/h) limit olan yolda 64 mph (103 km/h) hız yapmasına rağmen 54,024 Euro gibi çok büyük bir ceza kesilmesinin sebebi Finlandiya’nın garip yasaları.

Finlandiya’da trafik cezaları sürücünün yıllık gelirine oranlanarak kesiliyor. Yıllık geliri 6.5 milyon Euro olan Reima Kuisla bu cezayla ilgili ” Yüksek geliriniz ve iyi bir mal varlığınız varsa Finlandiya’da yaşamak imkansız bir hale geliyor. Başka bir ülkeye yerleşmeyi planlıyorum.” dedi.

PAYLAŞ
Önceki içerikYeni ÖTV düzenlemesi
Sonraki içerikKampanya var
Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka’ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012’den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum "54 bin Euro’luk hız cezası"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
kullaniciadi
Üye

paran olunca ülkene bile resti çekebiliyorsun, süpermiş. Üç günlük dünya, adamın parası var ne çekecek ülkesinin kahrını. Bizde olsa voton hoinii derler hemen.

meego
Üye

lan 6,5 milyon kazanırken sesin çıkmıyorda 54,024 Euro verirken mi çıkıyor.
nankörrr

Zeytinbey
Üye

Uygulama hoşuma gitti açıkcası, bu şekilde caydırıcı olur cezalar… Ancak bizde bu uygulama zarar ettirir. Gelire göre alırsan standart kesilen cezalardan elde ettiğin geliri yakalayamazsın bizim memlekette…

eemfatih
Üye

adam 6,5milyon euro kazanıyormuş 45bin euro cezaya vazırdıyor, öyle adamı kovmak lazım memleketten 🙂

oktayy
Üye

tek kelimeyle süper bir uygulama..

wpDiscuz