Avrupalılar, kendi ürettikleri otomobillere çok düşkün olduklarından her konuda aşırıya kaçma bağımlısı olan Amerikan otomobillerine fazla sıcak bakmazlar. Konu süperspor otomobillere geldiğinde Avrupalıların bu tutuculuğu daha da sertleşir. Avrupalı tüketicilerin bu düşüncelerini; Amerikan araçlarının devasa tasarımlarını sevmemelerine, Avrupa’daki yakıtın pahalı olmasına ve katı emisyon kurallarına bağlayabiliriz. Tüm bu olumsuz bakışların dışında, “zevkler ve renkler tartışılmaz” diyen düşünenler de yok değil. Avrupa’nın en büyük otomobil üreten devleti konumundaki Almanya’ya Amerikan otomobillerini ithal etmesiyle tanınan GeigerCars firması, bazılarının iştahını kabartacak bir duyuru yaptı. “Amerikan kası” tabirini her açıdan ispat eden 2015 Dodge Challenger SRT Hellcat, artık GeigerCars aracılığı ile Almanya’da da satın alınabilecek.

Aşırı beslemeli 6.2 litre V8 motorun kullanıldığı Challenger SRT Hellcat, 707 BG güce ve 880 Nm torka sahip. Altı ileri manuel şanzımanla satışa çıkarılan Challenger, isteğe bağlı olarak sekiz ileri otomatik vitesle de alınabiliyor.

Kaputunun altında barındırdığı güçle birlikte bazı Avrupalı üreticilerin nefretle bakışlarını çevirmelerine neden olacak olan Challenger SRT Hellcat, 0’dan 100 km’lik hıza 3.7 sn’de çıkarken 320 km/s’lik maksimum hıza sahip.

Dodge Challenger SRT Hellcat’ten “Daha cılız Avrupalılara göre paranın hakkını fazlasıyla veren bir otomobil.” diye bahseden GeigerCars, baz donanımlı Challenger’ın fiyatını 86.000€ olarak belirlemiş.

Kimler Neler Demiş?

12 Yorum "Almanlara meydan okuyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Driver
Üye

Araba güzel de o beygir ve tork’a rağmen 3.7 saniye az gibi en 3.5 saniye olmalıydı. Ayrıca 350 km/h son hız da o motora daha çok yakışırdı bence.

Renard
Üye

buna bayiliyorum ya. sadece renk bu olmamali. muthis muthis!

sinan
Üye

Challenger candır.

Mehmet Akif Doğan
Üye

Ya bıkmadan sıkılmadan her konunun altına yorum atıyor adam.”adam”! sonunda herkese kendini “sevdirdi”! VW sanat eseri Ford çöp Volvo Saab Başyapıt Amerikanlar Japonlar hurda.Herkesten ricam artık prim yaptırmayın.Yorum mu atmış? cevap bu; yav he he

mehmet1964
Ziyaretçi

Sinan Sarıkaya nasıl bir amerikan düşmanıysa her amerikana muhalefet. Porsche lara ford ablemi koysalar ona da laf edecek. Otomobilden anlamasak tamam da resmen bizimle dalga geçiyor. 1. virajda…ymış. hahahaa görende top gear dan clarkson sanır challenger kullanmış.

motorsinann
Ziyaretçi

bunu zaten Jeremy Clarksondan öğrendim mehmet kendi pistlerine amerikan aracı çıkardılar virajda her amerikanda olduğu gibi buda kız gibi viraj dışına kaçıyor dedi, her amerikana muhalefet değilim reiz chevy pikapları silverado ram suburban blazer v.s severim yukon filan ama bu tarz iğrenç arabaları sevemem tiksinirim BMW M5 diye M3 diye 850 diye X5M50D diye ayı Porsche ve Mercedes’i filan katmıyorum araçlar üretmiş bune allah aşkına fındık yeşilli viraj özürlü araba