Cenevre güzeli

Yeni Honda NSX göz kamaştırıyor.

7
459

Cennetin Avrupa şubesi olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yüzlerce hurinin arasında öyle bir güzellik varki gören bir daha dönüp bakıyor. Yeni Honda NSX, fotoğraflarının ilk ortaya çıkmasından beri öyle bir ilgi odağı oldu ki Honda bile bu kadarını beklemiyordu.

Yeni nesil NSX de üreticiler tarafından son zamanlarda moda haline gelmiş hibrit spor otomobil trendine ayak uydurmuş. Yeni NSX’de bulunan çift turbolu V6 benzinli motora tam olarak 3 adet elektrikli motor eşlik ediyor ve araç 550 beygir üretiyor. 9 ileri çift kavramalı otomatik şanzımana sahip araçtaki elektrikli motorlardan ikisi torku tekerleklere dağıtırken diğer elektrik motor V6 motordan gücü şanzımana aktarıyor.

İlk nesilin aksine 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip olan yeni Honda NSX’in ön lastikleri 245/35Z R19 iken arka lastikleri 295/30Z R20 boyutunda.

Yorum Yaz

7 Yorum "Cenevre güzeli"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
nerobi
Üye
nerobi
1 yıl 9 ay önce

…Yeni NSX’de bulunan çift turbolu V6 benzinli motora tam olarak 3 adet elektrikli motor eşlik ediyor…9 ileri çift kavramalı otomatik şanzımana sahip araçtaki elektrikli motorlar….

Artık sen de herkes gibisin…

comolokko
Üye
comolokko
1 yıl 9 ay önce

tek kelimeyle harika olmuş

Emre Girit
Üye
1 yıl 9 ay önce

Eski hatlarından çok farklı ve uzak kısacası eski ruhu yok r8 e rakip olalım derken r8 e özenmişler ve bambaşka bir araba olmuş 🙁

Renard
Üye
Renard
1 yıl 9 ay önce

Vallahi GTR serisinden sonra bugune kadar en begendigim cipon makinasi. harika olmus

mgoktugdedeoglu
Üye
mgoktugdedeoglu
1 yıl 9 ay önce

Bir Japon olarak GT-R’dan hızlı olmalı. Ama asıl rakibi R8 ile durumu ne olacak bakalım.

ultiMance
Üye
ultiMance
1 yıl 9 ay önce

Resmi olmayan sonuçlara göre 0-60 mil hızlanmada GT-R yi az bi farkla da olsa yemiş gibi gözüküyor. 3 saniyede çıkıyormuş. GT-R 3.20 idi sanırım.

mgoktugdedeoglu
Üye
mgoktugdedeoglu
1 yıl 9 ay önce

2007 yılında piyasaya çıkmış GT-R’ı geçmesi lazım zaten, GT-R artık yaşlandı. Son nesillerin 0-100’ü 3 saniyenin altında GT-R için. NSX’in en büyük avantajı hafif olması olur. Yeni GT-R da hibrit olacak, hatta +800 hp diyorlar, alayına gider durumu yani. Yeni modelin motoru bu sene LeMans’da denenecek, 1-2 yıla çıkar yenisi. Japonlar saldırıyor.

wpDiscuz