Renault, ticari araç ürün gamının en yeni üyesi Yeni Trafic’i, Türkiye’de müşterileriyle buluşturuyor. Dış tasarımından motorlarına, kabininden yükleme alanına kadar tamamıyla yenilenen Trafic, Türkiye pazarında bir önceki neslinin başarısını devam ettirmeyi hedefliyor.

Yeni Trafic, yüksek yükleme hacmi ve uzunluğu ile dikkat çekiyor. Yeni Trafic, bir önceki nesline göre 21 cm daha uzun ve 6 m3 yükleme hacmi sunuyor. Ayrıca  4,15 m yükleme uzunluğu ile segmentinin en uzun yük taşıma kapasitesine sahip.

Yeni Trafic’in kağutunun altında Energy dCi 140 adı verilen 140 beygir güç ve 340 Nm tork üreten 1.6 litrelik dizel motor Start/Stop teknolojisiyle birlikte sunuluyor. Çift Turbo teknolojisine sahip bu motor, çok daha güçlü, hassas ve ekonomik; karma yakıt tüketimi sadece 6,2 litre/100km seviyesinde.

Ayrıca 1.6 litre hacmindeki 115 beygir güç ve 300 Nm tork üreten Energy dCi 115 de bir diğer motor seçeneği olarak öne çıkıyor.

Trafic Panelvan versiyonunu takiben, 5+1 Multix, 8+1 Passenger ve 9+1 Passenger versiyonları 2015 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’de pazara sunuluyor olacak.

Yeni Trafic Panelvan Türkiye’de 59.550TL’den başlayan fiyatla satışa sunuluyor.

Kaynak: Sabah

Kimler Neler Demiş?

12 Yorum "Çift turbo ticari satışta"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Fatih_MehmetK
Üye

Ticari arabalar hor kullanılıyor çift turbo riskli ama nissan ın imzası var dci da belki onun sayesinde sorun olmaz

sshiroo25
Üye

Bu renoyu anlamak çok güç neden bu motoru latitude koymazsın,kangooya koymazssın ki..Heralde satmak istemiyor

azaddemirel
Üye

transporter çalıştırmadan önce hazır kontakta 10 sn bekleyin çalıştırın kapatırkenden rolantide 10 sn bekleyin çalıştırın 8 senedir uyguluyoruz bu taktiği araba daha turbo arızası vermedi bir usta söylemişti bunuda bize

mgdedeoglu
Üye

O tüm turbolarda geçerli. Hatta onun yerine turbo timer takıyorlar.

omertarik14
Üye

eğer turbo sorunu çıkarırsa çok masraflı olabilir ve ticaret yapan insanlar ekonomi aradıkları için bu araç uzun vadede mantıklı bir seçim olmayabilir

mgdedeoglu
Üye

Hocam bir yakınımın 130’luk Transporter’ı vardı. 2 kere turbo yedi araç, ki Transporterlarda çok olur bu sorun (Son makyaj önceki diyelim, sonrakileri bilmiyorum). Öyle baksak hiç Transporter satmaması lazım.

ultiMance
Üye

Motor güzel olsa da ticarilere düşük hacimli motor konulmasına karşıyım. Yüksek hacimli dizel her zaman daha sağlam ve çekişi kuvvetli oluyor. Çift turbolu motora yüklenmeye ne gerek var.