Ford’un hali hazırda üretilen Fiesta ve Focus’un ST versiyonu çok sevilse de bunların yetmediği kişilere güzel bir haberimiz var. Focus RS’i geçtiğimiz ay görmüştük ancak bu kez Fiesta RS kamuflajlı şekilde yakalandı.

Abisi ile arka arkaya yakalanan yeni RS elden geçirilmiş ön taraf, düz çamurluklar ve revize edilmiş arka bölümü ile dikkat çekiyor.

Yenilenmiş kaportası yeterli olsa da asıl görmek istediğimiz kaputun altında neyin yattığı. Kaynaklardan gelen bilgiye göre 4 silindirli 1.6 litrelik turboşarjlı EcoBoost motorun 250 beygirlik versiyonu ile yenilenmiş fren ve süspansiyon sistemi barındıracak.

Asıl soru ise 250 beygirlik yeni canavarın çekiş sisteminin ne olacağı. Abisinden alacağı 4 çeker sistemini ya da yeni bir akıllı diferansiyel sistemi kullanması bekleniyor.

 

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum "Ford’dan hot hatch yağmuru"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Bebebiskuvisi
Üye

Biraz yüksek değil mi? Lastik yanakları da test aracı için bile bayağı kalın geldi bana.

Renard
Üye

Türkiye’ye gelmeyecek bir başka makina:(

Renard
Üye

ST bile getirilmedi. Hayırlısı..

aydingokce
Üye

Ford forumlarında çok yazıldı çizildi. Ford bu konuda öyle inatçı ki, ST’yi özel siparişle bile getirmiyormuş. Otosan’ın filo satışları ile çok mutlu olduğu, bireysel müşteriyi pek önemsemediği için bu modelleri getirmediği yazılıp çiziliyor. Yani, özetle, bence de gelmez.

Renard
Üye

Bize kalan yotube videolaridir arkadaslar. Dagilalim 🙂