BMW M235i’nin, çoğu M otomobili gibi yan konusunda başarılı bir otomobil olduğunu biliyoruz. Hatta geçtiğimiz sene Bavyeralı üretici 5 adet M235i ile “Driftmob” adında bir video hazırlayıp yayınlamıştı. BMW, M235i’nin aynı zamanda sürücü müdahalesi olmadan da yanlayabildiğini de göstermişti. Bavyera’dan gelen son yan operasyonunda ise makina insana karşı geliyor; kendi kendine yanlayan M235i, profesyonel bir driftçiye kafa tutuyor.

BMW’nin yayınladığı video bu kapışmanın sadece ufak bir fragmanı niteliğinde ve sonucunda olanları da gizlemiyor. Sonucu görsek de, büyük ihtimalle olayın geri kalanında bu videoda gördüğümüzden çok daha fazla detay var.

BMW’nin yanı sıra Stanford Üniversitesi’nden bir ekibin hazırladığı Audi TTS de performans odaklı otonom otomobil sahasına çıktı. Sürücüsüz TTS, Thunderhill Raceway Park pistinde amatör bir yarışçıdan daha iyi bir tur zamanı elde edebiliyor, Bavyeralılar da bu yönde çalışmalarını Track Trainer gibi programlarla yıllardır sürdürüyor. Sürücüsüz otomobillerle ilgili fikriniz her ne olursa olsun, otonom sürüş teknolojisinin gelişme hızı gerçekten büyüleyici.

https://www.youtube.com/watch?v=Ex7BdXXul80

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Makina insana karşı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
motorsinann
Ziyaretçi

Allah aşkına makina nereden bilecek BMW 2.0 d motorun torkunun şu devirde verdiği için pompalayarak basayımda devamlı yanlasın Sinan Koç kafasında olamazki o basar devir yükselir güç gider aaa yanladı olur ama sinan koç reis ada çözmüş hangi devir ne kadar tork verecek biliyor helal olsun

2004_E46_318i
Üye

Ver kırbacı Yusuf, Yusuf’a :)))

doguayaz
Üye

Nerede kaldı zorluğu zevki