Ödül Volkswagen Passat’ın

Rakiplerine fark attı.

10
905

2015 Volkswagen Passat, Avrupa’da yılın otomobili seçildi.

Final oylarının sayılmasının ardından, 58 Avrupalı otomotiv gazetecisinin bulunduğu jüriden en yüksek puanı kapan Passat oldu. Rakiplerine fark atan Passat, 340 puan aldı. En yakın rakibi Citroen C4 Cactus 248 puanda kalırken onu 221 puan ile Mercedes C-Sınıfı, 203 puan ile Ford Mondeo, 160 puan ile Nissan Qashqai, 154 puan ile BMW 2-Serisi Active Tourer ve 124 puan ile Renault Twingo izledi.

Volkswagen CEO’su Martin Winterkon (bknz: Muhip) yaptığı konuşmada “Bu onur, mühendislerimizin, tasarımcılarımızın ve tüm ekibimizin muazzam emeğinin karşılığıdır. Yeni Passat, Volkswagen markasının günümüz problemlerine doğru cevap olduğunun kanıtıdır.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

10 Yorum "Ödül Volkswagen Passat’ın"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
jeffwaterss
Üye
jeffwaterss
1 yıl 9 ay önce
C4 Cactus’un ikinci olduğu yarışmaya anlam veremiyorum açıkçası , araba tek kelime ile garip , evet içi kullanışlı gibi görünüyor ama “ya sev ya nefret et” gibi bir durumu var . VW aşağı yukarı her yeni nesil aracında bu ödülü alıyor ama teknolojik yeniliklerine baktığımda ben Mercedes C Serisini beklerdim . Mondeo’yu da inceleme fırsatı buldum , iç mekanı yavan olsa da özellikle kapı içleri hoşuma gitti ama vites topuzunun etrafındaki plastikle baya oynama fırsatı buldum , pek yerinde durmuyor , belki çok kurcalanmıştır daha önce , Passat’ın önüne koyamadım ama Passat’ta donanımlar arasındaki malzeme farkı da fazla Trendline’a binince… Read more »
muraterg25
Üye
muraterg25
1 yıl 9 ay önce

Adamlar neye göre puanlama yapmış acaba düşünmek gerek. Saçma sapan bir Citroen Cactus Mercedesi geçmiş. 248 puanı o araba nasıl almış merak ettim. Çok komik gerçekten 😀 Hiç objektif bir seçim değil…

ultiMance
Üye
ultiMance
1 yıl 9 ay önce

Bence Mondeo haketmişti yılın otomobili olmayı.

muraterg25
Üye
muraterg25
1 yıl 9 ay önce

Aynen katılıyorum. Ama C4 Cactus ün bile Mercedes C sınıfı ve Mondeo yu geçmesi çok muammalı bi durum. Jüri neye göre puan vermiş biraz düşünmek lazım. Citroen Cactus Mondeodan C serisinden çok puan aşıyor resmen şaka gibi 😀

Yekta
Üye
Yekta
1 yıl 9 ay önce

VW’den nefret ediyorum ama bu gerçekten iyi duruyo

thestig
Üye
thestig
1 yıl 9 ay önce

Yeni mondeo bence daha iyi.

wpDiscuz