Haftalardır medyada dolaşan haberler sonucu neredeyse bütün otomobil tutkunlarının haberdar olduğu Top Gear sunucusu Jeremy Clarkson’ın programın yapımcısı Oisin Tymon’a yumruk atması sebebiyle BBC tarafından başlatılan soruşturma nihayete erdi ve BBC kararını verdi.

Haberler ne yazık ki milyonları üzecek cinsten. BBC, yakında sona erecek olan Jeremy Clarkson’ın sözleşmesini yenilememe kararı aldı. Hem Jeremy Clarkson hem de Oisin Tymon ile görüştüğünü belirten BBC yöneticisi serinin sonlandırılmayacağını ve 2016 yılında yeni bir formatla ekranlara geri döneceğini belirtti.

Diğer iki sunucu olan Richard Hammond ve James May ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmasa da her ikisinin de Jeremy Clarkson olmadan devam etmeyeceği gözüküyor.

Kararın açıklanmasından hemen sonra Londra’daki evinin önünde gazetecilere açıklama yapan James May kendisine yöneltilen sorulara her zaman yaptığı gibi şakayla karışık cevaplar verse de kararında ciddi olduğunu belirterek “Jeremy Clarkson her ne kadar budala olsa da onunla çalışmayı seviyordum ve onsuz devam etmeyi düşünmüyorum. İzninizle artık işsiz olduğuma göre Ferrari’mi eBay’den satılığa çıkarmam gerekiyor.” dedi.

Öte yandan Richard Hammond Twitter’da “Bir devir daha üzücü bir şekilde bitiyor. Kendi çapımızda birbirinden farklı üç aptaldık fakat beraber çalışmak olağanüstüydü.” şeklinde tweet atarak üzüntüsünü dile getirmiş bulundu.

13 yıllık ve 22 sezonluk bir yolculuğun böylesine üzücü bir şekilde bitmesi, bir yumruğun acısının 350 milyon hayrandan çıkartılması BBC’nin büyük bir ayıbı olsa da doğru olanın yapıldığı herkes tarafından kabul ediliyor. Seneye gelecek olanlar neler yapacak bilinmez ama şöyle bir gerçek var ki kimse o “3 aptal”ın yerini tutamayacak.

And on that bombshell, it is time to end…

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum "“Orangutan”a elveda"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
meego
Üye

iyi oldu sevmiyordum zaten…

Brky
Üye
İstanbullu
Üye

Trt ekranlarında 100% otomobili sunsunlar.

petrolhead
Üye

illa bbc de mi olmaları gerekiyor ki bu 3 lü nün ? başka kanalda devam etmelerini engelleyen bir prosedür mü var acaba

toru
Üye

programın yayın hakları bbc ye aiit diye biliyorum

jaymz90
Üye

Farklı bir isimle yapabilirler formatta da ufak değişiklikler yaparak.