BMW’nin bu yılki sürprizleri, kuşkusuz G11 kodlu yeni 7 Serisi ve G30 kodlu yeni 5 Serisi olacak. Frankfurt Araba Fuarı’nda tanıtılacak olan bu iki model, beraberinde birçok teknolojik yenilik getirecek.

Güncel F10 kodlu 5 Serisi, 2013 yılında hafif bir makyaj operasyonu geçirmişti. Bu makyaj operasyonuyla dış taraf çok etkilenmese de, iç kısımda epey iyileştirmeler yapılmış (Bakınız; Makyajsız 525d xDrive ve makyajlı 520i). BMW F10 5 Serisi’nin üretim hayatı ise 2016 yılında son bulacak.

F10’un yerini alacak olan G30 5 Serisi, yoğun kamuflaj altında yakalandı. Aşırı kamuflaj yüzünden yeni 5’in görünümü hakkında bir şey söyleyemesek de bir detay dikkatimizi çekti. Aracın sol ön çamurluğunun üstünde ikinci bir depo kapağı var ve bu da bu aracın hibrit olduğunu gösteriyor.

Yeni 5 serisi hakkında edindiğimiz bazı bilgiler de mevcut. Araç görünüş olarak yeni 7 Serisi’nin ufaltılmışı olacak. Daha hafif malzemelerin kullanılmasıyla yeni 5 Serisi’nin yaklaşık 100 kg daha hafif olmasını bekliyoruz. Güncel 5 Serisi’ndeki motorlar da yenilenip ufak beygir artışlarıyla gelecek. Ayrıca yeni i-Drive sisteminin, tanıtılacak olan 5 ve 7 Serileri ile beraber gelmesi bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir