ABD otomobil tarihi için bugünlerde heyecanlı günler yaşanıyor desek yeridir. Özellikle New York için. Zira birkaç yıl önce, 2011’de kurulan Lyon Motors Car adındaki New York menşeli otomobil üreticisi “son 70 yılda New York’ta ilk kurulan otomobil üreticisi” unvanını New York Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı modelle üstlenecek.

LM2 Streamliner adındaki bu yeni Amerikan süpersporu Bugatti, Pagani, Ferrari, Lamborghini gibi Avrupadaki ve diğer ülkelerdeki süperspor üreticilerle rekabet edebilmek için üretilecek. Sahip olduğu teknik veriler ise muazzam.

Markanın sitelerine ilk olarak sadece render fotoğraflarını koyduğu LM2 Streamliner sahip olduğu geleneksel olmayan hatlarla gerçekten farklı bir yapıya sahip. Belki de Streamliner kelimesinin anlamı yerini bulmuştur çünkü aerodinamik bazında başarılı olacak çizgilere bürünmüş. Karbon fiber gövdenin yer aldığı arabada çift turbo V8 DOHC motordan 1700 beygir ve 2180 Nm tork almayı başarabilmişler. Bu güç ünitesinin aktarımını 7 ileri çift kavramalı bir otomatik şanzıman üstleniyor.

0-100 km/s değeri sadece 2.2 saniye olan LM2 Streamliner’ın 0-160 km/s değeri ise 4.1 saniye. Bakalım bu yayımlanan hatlara ne kadar benzeyecek, New York’ta nasıl bir etki yaratacak heyecanla bekliyoruz.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Pistlere yepyeni bir atlet!"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Bebebiskuvisi
Üye

Düşük bütçeli bir otomotiv firması olduğu belli. Logoları, yayınladıkları görseller de bayağı kalitesiz hissettiriyor. Şamil de 700 beygir güya… Ayrıca o kapı tasarımı Koenigsegg’ ait, kullanamazlar.

unspoken
Üye

v8 1700 beygir mükemmel ama bu tasarım nedir bizim Şamil(http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-samil-turkiye-nin-ilk-super-sporu-samil-s-74-105668000/detay)’den kopya çekmişler gibi 😀

glasius
Üye

sabun mu otomobil mi belli değil. tasarıma gel!!!!

wpDiscuz